WTA Challenger Zhengzhou: Yafan Wang rozbiła Sabinę Szaripową. Porażka Ying-Ying Duan

Yafan Wang w 55 minut pokonała Sabinę Szaripową w II rundzie challengera WTA rozgrywanego na kortach twardych w Zhengzhou. Odpadła Ying-Ying Duan.

Yafan Wang Getty Images / Al Bello / Na zdjęciu: Yafan Wang
W czwartek w Zhengzhou dokończona została II runda. Do ćwierćfinału awansowała Yafan Wang (WTA 98), która rozbiła 6:1, 6:2 reprezentantkę Uzbekistanu Sabinę Szaripową (WTA 184). W trwającym 55 minut spotkaniu Chinka zamieniła na przełamanie sześć z 10 okazji i zdobyła 17 z 20 punktów przy drugim podaniu rywalki.

Lin Zhu (WTA 129) pokonała 6:1, 6:3 Japonkę Miharu Imanishi (WTA 195). W trwającym 58 minut meczu Chinka obroniła trzy z czterech break pointów, a sama wykorzystała pięć z siedmiu szans na przełamanie. W ćwierćfinale tenisistka z Pekinu zmierzy się z Wang.

Ying-Ying Duan (WTA 104) z 2:6, 1:3 doprowadziła do trzeciej partii, ale ostatecznie przegrała 2:6, 6:4, 3:6 z Jia-Jing Lu (WTA 234). Niżej notowana Chinka odparła osiem z 11 break pointów. Kolejną jej rywalką będzie Saisai Zheng.

Xinyun Han (WTA 173) pokonała 6:3, 6:3 Koreankę Su Jeong Jang (WTA 169). Chinka popełniła siedem podwójnych błędów, ale też wykorzystała pięć z ośmiu break pointów. W ćwierćfinale spotka się z Amerykanką Danielle Lao.

Zhengzhou Women’s Tennis Open, Zhengzhou (Chiny)