ATP Monachium: Łukasz Kubot i Marcelo Melo nie sprostali mistrzom z Marrakeszu

Łukasz Kubot i Marcelo Melo nie wystąpią w niedzielnym finale turnieju ATP World Tour 250 na kortach ziemnych w Monachium. W piątek Polak i Brazylijczyk okazali się gorsi od mistrzów z Marrakeszu - Nikoli Mekticia i Alexandra Peyi.

Rafał Smoliński
Łukasz Kubot (z lewej) i Marcelo Melo (z prawej) Getty Images / Minas Panagiotakis / Na zdjęciu: Łukasz Kubot (z lewej) i Marcelo Melo (z prawej)
Rozstawieni z "jedynką" Łukasz Kubot i Marcelo Melo dobrze zaczęli piątkowy pojedynek i niewiele wskazywało na to, że mogą mieć problemy z pokonaniem oznaczonych trzecim numerem rywali. W premierowej odsłonie Polak i Brazylijczyk przełamali w szóstym i ósmym gemie, dzięki czemu zwyciężyli dosyć pewnie 6:2.

Ale Nikola Mektić i Alexander Peya, którzy w kwietniu sięgnęli po tytuł w zawodach ATP World Tour 250 na kortach ziemnych w marokańskim Marrakeszu, lepiej zaczęli drugiego seta. Chorwacko-austriacki duet przełamał już w gemie otwarcia i potem mógł jeszcze powiększyć przewagę w piątym oraz siódmym gemie. Przy stanie 5:4 grający z "trójką" debliści nie wykorzystali dwóch piłek setowych i stracili serwis.

Wynik drugiej odsłony został ustalony w tie breaku. Na pierwszej zmianie stron był remis, ale potem nastąpił zryw Mekticia i Peyi, którzy wygrali cztery z pięciu piłek i przy trzeciej okazji w końcu zwyciężyli w secie. Tym samym o awansie do finału zawodów BMW Open zadecydował super tie break. Rozgrywka ta była wyrównana do stanu po 5. Wówczas pięć kolejnych piłek zapisali na swoje konto Chorwat i Austriak.

Mektić i Peya zwyciężyli po 102 minutach 2:6, 7:6(4), 10-5. W niedzielę zagrają o tytuł z niemieckim duetem Jan-Lennard Struff i Tim Puetz lub rozstawioną z drugim numerem chorwacko-amerykańską parą Ivan Dodig i Rajeev Ram. Z kolei Kubot i Melo polecą teraz do Madrytu, gdzie czeka ich trudne zadanie obrony mistrzostwa w imprezie rangi ATP World Tour Masters 1000.

BMW Open, Monachium (Niemcy)
ATP World Tour 250, kort ziemny, pula nagród 501,3 tys. euro
piątek, 4 maja

półfinał gry podwójnej:

Nikola Mektić (Chorwacja, 3) / Alexander Peya (Austria, 3) - Łukasz Kubot (Polska, 1) / Marcelo Melo (Brazylia, 1) 2:6, 7:6(4), 10-5

Czy Nkola Mektić i Alexander Peya wygrają turniej w Monachium?