Wimbledon: Kyle Edmund kolejnym rywalem Novaka Djokovicia. Alexander Zverev przegrywa z Taylorem Fritzem

Kyle Edmund w trzech setach pokonał Bradleya Klahna i w III rundzie rozgrywanego na kortach trawiastych wielkoszlemowego Wimbledonu 2018 zagra z Novakiem Djokoviciem. Alexander Zverev przegrywa 1-2 z Taylorem Fritzem.

Marcin Motyka
Kyle Edmund Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Kyle Edmund
Pod nieobecność Andy'ego Murraya to Kyle Edmund jest największa nadzieją gospodarzy na sukces w tegorocznej edycji Wimbledonu. 23-latek z Berverley jak dotychczas nie zawodzi i jako jedyny Brytyjczyk dotarł do 1/16 finału. W czwartek na korcie centralnym wygrał 6:4, 7:6(0), 6:2 pojedynek II rundy z leworęcznym Amerykaninem Bradleyem Klahnem, kwalifikantem.

- Gdy dorastałem, oglądałem Wimbledon i marzyłem o występie w tym turnieju. To był mój drugi mecz na korcie centralnym i pierwsze zwycięstwo, dlatego to dla mnie niezapomniana chwila - mówił Edmund, który w ciągu 115 minut gry zaserwował dziesięć asów, uzyskał trzy przełamania i posłał 24 zagrania kończące. - Cieszę się z tego, jak podawałem. Kontrolowałem grę we własnych gemach serwisowych, a to zawsze wywiera presją na rywala - dodał.

Rozstawiony z numerem 21. Edmund w III rundzie zmierzy się z Novakiem Djokoviciem, z którym ma bilans 1-3, ale ostatni mecz, w maju w Madrycie, wygrał. Być może znów będzie mógł zaprezentować się na głównej wimbledońskiej arenie. - Nie ma dla mnie znaczenia, gdzie zostanie wyznaczony mój mecz. Jestem tenisistą i moim zadaniem jest wykonywanie pracy, którą jest gra w tenisa - skomentował Brytyjczyk.

W styczniu 2015 roku Fabio Fognini i Simone Bolelli święcili największy sukces w karierach, wygrywając Australian Open w deblu. W czwartek stanęli nie po tej samej, lecz po przeciwnych stronach siatki. Lepszy okazał się Fognini, który pokonał rodaka i kolegę 6:4, 6:4, 6:1. W 1/16 finału Włoch powalczy z Jirim Veselym.

Ernests Gulbis po trzech godzinach i jednej minucie wygrał 2:6, 6:4, 6:3, 1:6, 6:3 z oznaczonym numerem 27. Damirem Dzumhurem. Kolejnym rywalem Łotysza, który do głównej drabinki The Championships przebijał się przez eliminacje, będzie lepszy z pary Taylor Fritz - Alexander Zverev. Mecz Amerykanina z Niemcem, turniejową "czwórką", został przerwany z powodu zapadającego zmierzchu przy niespodziewanym prowadzeniu 2-1 w setach dla tenisisty z San Diego.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)
Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród 34 mln funtów
czwartek, 5 lipca

II runda gry pojedynczej:

Fabio Fognini (Włochy, 19) - Simone Bolelli (Włochy, LL) 6:4, 6:4, 6:1
Kyle Edmund (Wielka Brytania, 21) - Bradley Klahn (USA, Q) 6:4, 7:6(0), 6:2
Ernests Gulbis (Łotwa, Q) - Damir Dzumhur (Bośnia i Hercegowina, 27) 2:6, 6:4, 6:3, 1:6, 6:3
Taylor Fritz (USA) - Alexander Zverev (Niemcy, 4) 4:6, 7:5, 7:6(0) *do dokończenia