Wimbledon: Juan Martin del Potro w IV rundzie. Milos Raonić dokończył dzieła

Juan Martin del Potro po trzysetowym zwycięstwie nad Benoitem Paire'em zameldował się w IV rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu 2018. W drugim tygodniu wystąpi także Milos Raonić, który odprawił Dennisa Novaka.

Rafał Smoliński
Juan Martin del Potro Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Juan Martin del Potro
Rozstawiony z "piątką" Juan Martin del Potro w trzech setach pokonał Benoita Paire'a, ale zwycięstwo nie przyszło mu łatwo. Francuz bardzo dobrze returnował i był w stanie przełamać serwis Argentyńczyka w każdej partii. W premierowej odsłonie "Palito" był od niego lepszy o breaka i wygrał zasłużenie 6:4.

Paire nie byłby sobą, gdyby nie zrobił show na korcie. To upadł na murawę i sprawił, że nawet rywal ruszył mu z pomocą. To zaczął głośno do siebie mówić po francusku i z niezadowolenia uderzył rakietą o krzesełko, za co pewnie zostanie ukarany. To drugie zdarzenie miało miejsce po zakończeniu drugiego seta, w którym miał przewagę przełamania, lecz przegrał po tie breaku.

W trzeciej odsłonie reprezentant Trójkolorowych wrócił ze stanu 1:3, ale gdy podawał w ważnym momencie ósmego gema na trybunach zasłabł jeden z widzów. Paire obronił wówczas cztery break pointy, lecz przy piątym del Potro był już skuteczny. Gdy Argentyńczyk serwował po zwycięstwo, Francuz starał się wyprowadzić go z równowagi. To owijka zeszła z rakiety, to odezwał się mięsień palca. Mimo tego del Potro wygrał ostatecznie 6:4, 7:6(4), 6:3 i zameldował się w IV rundzie.

O miejsce w ćwierćfinale Wimbledonu 2018 tenisista z Tandil powalczy w poniedziałek z Gillesem Simonem. Francuz nigdy nie był kojarzony z nawierzchnią trawiastą, ale w sobotę wykorzystał szansę i pokonał Australijczyka Matthew Ebdena 6:1, 6:7(3), 6:3, 7:6(2). Dzięki temu będzie miał szansę powtórzyć sukces z 2015 roku, gdy zameldował się w Londynie w 1/4 finału.

Do IV rundy awansował również w sobotę Milos Raonić. W piątek Kanadyjczyk i Dennis Novak opuścili kort przy stanie po 1 w setach, w momencie gdy Austriak miał serwować w 12. gemie. Panowie uznali, że jest za ciemno, aby kontynuować spotkanie. Tymczasem po wznowieniu Raonić natychmiast przełamał i zwieńczył seta. Z kolei w czwartej odsłonie postarał się o dwa breaki, dzięki czemu wygrał ostatecznie 7:6(5), 4:6, 7:5, 6:2. W poniedziałek jego przeciwnikiem będzie Amerykanin Mackenzie McDonald.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)