WTA Nanchang: Saisai Zheng w pierwszym ćwierćfinale od 2016 roku. Awans Fangzhou Liu

Chinka Saisai Zheng pokonała Hinduskę Karman Thandi i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA International na kortach twardych w Nanchangu.

Saisai Zheng Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Saisai Zheng
W I rundzie imprezy w Nanchangu Saisai Zheng (WTA 112) oddała trzy gemy Miyu Kato, a Karman Thandi (WTA 232) stoczyła trzysetową batalię z Jia-Jing Lu. W czwartek rozstawiona z numerem szóstym Chinka wygrała 6:4, 6:0. Hinduska z 2:4 wyrównała na 4:4, ale osiem kolejnych gemów padło łupem reprezentantki gospodarzy.

W ciągu 97 minut Thandi zaserwowała siedem asów, ale wykorzystała tylko jedną z pięciu szans na przełamanie. Hinduska pięć razy straciła podanie. Zheng zdobyła 69 ze 118 rozegranych punktów (58 proc.).

Chinka od września do marca nie grała z powodu problemów zdrowotnych. W Nanchangu awansowała do pierwszego ćwierćfinału w głównym cyklu od 2016 roku (Stanford). Dwa lata temu Zheng pokonała Agnieszkę Radwańską w turnieju olimpijskim w Rio de Janeiro. Docierając do II rundy Thandi wygrała singlowy mecz w głównym cyklu jako pierwsza Hinduska od czasu Sanii Mirzy (Indian Wells 2012).

Fangzhou Liu (WTA 139) pokonała 6:3, 6:3 Xinyun Han (WTA 126). W trwającym 79 minut meczu tenisistka z Tiencinu zaserwowała cztery asy i zdobyła 32 z 42 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała wszystkie cztery szanse na przełamanie. Kolejną jej rywalką będzie rozstawiona z numerem drugim Qiang Wang.

Fang Ying Xun (WTA 253) wróciła z 0:2 w pierwszym oraz z 1:3 w drugim secie i zwyciężyła 6:4, 7:5 Jing-Jing Lu (WTA 180). Niżej notowana Chinka zaserwowała 10 asów i wykorzystała pięć z siedmiu break pointów. W ćwierćfinale Xun zmierzy się z Zheng.