WTA Wuhan: Kiki Bertens skruszyła opór Belindy Bencić. Ashleigh Barty pożegnała Johannę Kontę

Holenderka Kiki Bertens pokonała w trzech setach Szwajcarkę Belindę Bencić w I rundzie turnieju WTA Premier 5 w Wuhanie. Pierwszy mecz wygrała ubiegłoroczna finalistka, Australijka Ashleigh Barty.

Kiki Bertens Getty Images / Al Bello / Na zdjęciu: Kiki Bertens
W niedzielę w Seulu Kiki Bertens (WTA 11) zdobyła trzeci tytuł w tym roku, po Charleston i Cincinnati. W poniedziałek w Wuhanie Holenderka zwyciężyła 6:3, 4:6, 6:2 Belindę Bencić (WTA 42) po dwóch godzinach i 23 minutach. Tenisistka z Wateringen popełniła osiem podwójnych błędów, ale przy swoim pierwszym podaniu zdobyła 36 z 44 punktów. Wykorzystała pięć z dziewięciu break pointów. Kolejną rywalką Bertens będzie Anastazja Pawluczenkowa, z którą ma bilans meczów 3-0.

Ashleigh Barty (WTA 17) wróciła z 1:3 w drugim secie i pokonała 7:5, 6:4 Johannę Kontę (WTA 43). W ciągu godziny i 40 minut Australijka zaserwowała 10 asów i zamieniła na przełamanie sześć z 10 okazji. W II rundzie zmierzy się z Chinką Saisai Zheng. Sofia Kenin (WTA 62) w 43 minuty rozbiła 6:1, 6:1 Su-Wei Hsieh (WTA 28). Amerykanka wykorzystała sześć z siedmiu break pointów i zdobyła 52 z 78 rozegranych punktów (67 proc.). Tajwance, po dwóch bardzo dobrych występach (tytuł w Hiroszimie i półfinał w Seulu), przytrafił się słaby. W I rundzie odpadła po raz pierwszy od czerwca (Majorka).

Aleksandra Krunić (WTA 63) zwyciężyła 6:4, 4:6, 6:4 Camilę Giorgi (WTA 30). W trzecim secie Włoszka z 1:5 zbliżyła się na 4:5 po obronie trzech piłek meczowych. W 10. gemie odparła kolejne dwa meczbole, ale szóstego Serbka wykorzystała. Spotkanie trwało dwie godziny i cztery minuty. Krunić zaserwowała dziewięć asów, a Giorgi popełniła 11 podwójnych błędów. Włoszka w ubiegłym tygodniu doszła do półfinału w Tokio eliminując po drodze Karolinę Woźniacką. Kolejną rywalką Serbki będzie Petra Kvitova.

Barbora Strycova (WTA 25) pokonała 6:3, 6:2 Alize Cornet (WTA 35) i poprawiła na 3-6 bilans meczów z Francuzką. W drugim secie Czeszka od 0:2 zdobyła sześć gemów z rzędu. W ciągu 85 minut wykorzystała siedem z 10 break pointów. W II rundzie zmierzy się z Darią Gawriłową. Qiang Wang (WTA 34) wróciła ze stanu 1:4 i wygrała 7:5, 6:2 z Marią Sakkari (WTA 29). Chinka zdobyła 30 z 38 punktów przy swoim pierwszym podaniu i uzyskała cztery przełamania.

Donna Vekić (WTA 40) prowadziła 6:4, 3:6, 2:1 z Coco Vandeweghe (WTA 50), gdy Amerykanka skreczowała. Półfinalistka US Open 2017 wciąż zmaga się z kontuzją prawej kostki, której doznała w starciu z Kateriną Siniakovą w I rundzie tegorocznego Wimbledonu. Wuhan Open to siódmy z rzędu turniej, z którego odpadła po pierwszym meczu. Vekić popełniła 12 podwójnych błędów, ale awansowała dalej.

Jako pierwsza w III rundzie znalazła się Shuai Zhang (WTA 46), która wygrała 6:2, 7:5 z Poloną Hercog (WTA 87). W drugim secie Słowenka, która do drabinki weszła w miejsce Naomi Osaki, nie wykorzystała prowadzenia 5:2. W ciągu 94 minut Chinka zamieniła na przełamanie osiem z 16 okazji.

Dongfeng Motor Wuhan Open, Wuhan (Chiny)