WTA Hua Hin: Monica Niculescu odprawiła Su-Wei Hsieh. Rumunka rywalką Magdy Linette

Monica Niculescu pokonała Su-Wei Hsieh i będzie rywalką Magdy Linette w II rundzie turnieju WTA International w Hua Hin. Pierwsze mecze wygrały Ajla Tomljanović i Dajana Jastremska.

Monica Niculescu Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Monica Niculescu
W poniedziałek rozpoczął się turniej w Hua Hin, który po raz pierwszy ma rangę International. W 2015 i 2017 roku był to challenger WTA z pulą nagród 125 tys. dolarów. Odpadła rozstawiona z numerem trzecim Su-Wei Hsieh (WTA 31), która przegrała 4:6, 6:7(2) z Moniką Niculescu (WTA 100). Rumunka obroniła cztery piłki setowe w 10. gemie drugiej partii. W trwającym dwie godziny i sześć minut meczu odparła 10 z 15 break pointów, a sama uzyskała sześć przełamań. W II rundzie Niculescu zmierzy się z Magdą Linette, którą rozbiła 6:1, 6:0 w 2014 roku w kwalifikacjach do turnieju w Pekinie.

Ajla Tomljanović (WTA 49) pokonała 6:1, 7:6(6) Stefanie Vögele (WTA 86). W drugim secie Australijka wróciła z 3:5 i obroniła dwie piłki setowe w tie breaku. W ciągu 93 minut popełniła siedem podwójnych błędów, ale też wykorzystała pięć z sześciu break pointów. W II rundzie tenisistka z Brisbane zagra z Kateryną Kozłową (WTA 95), która zwyciężyła 6:4, 3:6, 6:3 Conny Perrin (WTA 144). W trzecim secie Ukrainka od 0:3 zdobyła sześć gemów z rzędu.

Dajana Jastremska (WTA 47) w 53 minuty rozbiła 6:0, 6:3 Arantxę Rus (WTA 128). Ukrainka zamieniła na przełamanie cztery z dziewięciu okazji i zdobyła 59 z 92 rozegranych punktów (64 proc.). Kolejną jej przeciwniczką będzie Shuai Peng (WTA 129), która wróciła z 0:2 w pierwszym secie i wygrała 6:2, 6:3 z Chloe Paquet (WTA 221). W ciągu 95 minut Chinka wykorzystała sześć z 11 break pointów i zgarnęła 26 z 31 punktów przy drugim serwisie rywalki.

Mona Barthel (WTA 84) zwyciężyła 6:1, 1:6, 6:4 Fionę Ferro (WTA 103). W trwającym godzinę i 45 minut spotkaniu Niemka zaserwowała dziewięć asów, zdobyła 36 z 46 punktów przy swoim pierwszym podaniu i uzyskała cztery przełamania. Irina-Camelia Begu (WTA 71) w 57 minut rozbiła 6:2, 6:0 Jewgieniję Rodinę (WTA 72). Rumunka odparła dwa break pointy i zgarnęła 53 z 80 rozegranych punktów (66 proc.).