WTA Hua Hin: Jastremska ponownie lepsza od Muguruzy. Ukrainka rywalką Linette w półfinale

Dajana Jastremska wyeliminowała Garbine Muguruzę w ćwierćfinale turnieju WTA International w Hua Hin. W półfinale Ukrainka zmierzy się z Magdą Linette.

Dajana Jastremska Getty Images / Quinn Rooney / Na zdjęciu: Dajana Jastremska
W Hua Hin Garbine Muguruza (WTA 15) osiągnęła pierwszy ćwierćfinał w sezonie. Wcześniej w Sydney oddała walkowerem mecz II rundy z Kiki Bertens, a w 1/8 finału Australian Open przegrała z Karoliną Pliskovą. W piątek Hiszpanka uległa 6:7(1), 1:6 Dajanie Jastremskiej (WTA 47). W pierwszym secie była liderka rankingu nie wykorzystała prowadzenia 3:1. W 12. gemie obroniła dwie piłki setowe, a w tie breaku z 1-6 zbliżyła się na 5-6, ale siódmego setbola nie udało się jej zniwelować. W drugiej partii Muguruza osłabła i 18-letnia Ukrainka w godzinę i 40 minut zameldowała się w półfinale.

Obie tenisistki miały po dziewięć break pointów. Jastremska dwa razy oddała podanie, a sama uzyskała pięć przełamań. Ukrainka posłała 27 kończących uderzeń i popełniła 31 niewymuszonych błędów. Muguruza miała pięć piłek wygranych bezpośrednio i 29 pomyłek. Było to drugie spotkanie obu tenisistek. W ubiegłym sezonie w Luksemburgu również wygrała Jastremska.

Ukrainka debiut w głównym cyklu zanotowała w 2016 roku w Stambule. Oprócz Muguruzy, zwyciężczyni Rolanda Garrosa 2016 i Wimbledonu 2017, pokonała jeszcze jedną wielkoszlemową mistrzynię. W I rundzie tegorocznego Australian Open wyeliminowała Samanthę Stosur, triumfatorkę US Open 2011. W ubiegłym sezonie w Hongkongu Jastremska zdobyła pierwszy tytuł w głównym cyklu. W sobotę jej rywalką będzie Magda Linette, którą przed rokiem pokonała 7:6(3), 7:6(4) w kwalifikacjach do turnieju w New Haven.

Ajla Tomljanović (WTA 49) wygrała 6:1, 6:3 z Saisai Zheng (WTA 42). Australijka prowadziła 6:1, 3:0. W drugiej partii straciła trzy gemy z rzędu, ale trzy kolejne padły jej łupem. W ciągu 84 minut tenisistka z Brisbane obroniła sześć z ośmiu break pointów i zdobyła o 18 punktów więcej od Chinki (66-48). Tomljanović awansowała do pierwszego półfinału w głównym cyklu od września (Seul).

Kolejną rywalką Australijki będzie Tamara Zidansek (WTA 74), która zwyciężyła 4:6, 6:1, 6:2 Viktoriję Golubić (WTA 106). W trwającym dwie godziny i 10 minut meczu Szwajcarka popełniła osiem podwójnych błędów. Słowenka wykorzystała dziewięć z 19 break pointów i osiągnęła pierwszy półfinał w WTA Tour od lipca (Moskwa).

Tamara Zidansek (Słowenia) - Viktorija Golubić (Szwajcaria) 4:6, 6:1, 6:2

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Magda Linette pokona Dajanę Jastremską?