ATP Sofia: Stan Wawrinka odpadł w I rundzie. 17-letni Adrian Andriejew bliski sprawienia niespodzianki

Stan Wawrinka w trzech setach przegrał z Mariusem Copilem w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP 250 w Sofii. Matthew Ebden potrzebował tie breaka trzeciej partii, by pokonać 17-letniego Adriana Andriejewa.

Marcin Motyka
Stan Wawrinka Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Stan Wawrinka
Pierwszy mecz tegorocznej edycji turnieju ATP w Sofii przyniósł porażkę jednej z największych gwiazd zawodów. Z Sofia Open 2019 pożegnał się bowiem Stan Wawrinka. Szwajcar, który wciąż nie może nawiązać do dyspozycji, jaką prezentował przed operacją kolana, przegrał 6:3, 6:7(5), 4:6 z Mariusem Copilem.

- To dla mnie wspaniałe zwycięstwo - mówił Rumun, zeszłoroczny finalista tej imprezy. - Na początku grałem źle i miałem kłopoty z serwisem. Ale jakoś udało mi się wygrać tie breaka i miałem szczęście, że w trzecim secie go przełamałem, a przy meczbolu udało mi się posłać potężne podanie - dodał Rumun, który w ciągu 107 minut gry zaserwował 11 asów i wykorzystał jednego z trzech break pointów.

Blisko sprawienia dużej niespodzianki był Adrian Andriejew. Nieklasyfikowany w rankingu ATP 17-letni Bułgar jak równy z równym walczył z notowanym na 45. lokacie Matthew Ebdenem. Młody tenisista z Sofii w pewnym momencie znalazł się o dwa punkty od sukcesu, ale ostatecznie uległ Australijczykowi 3:6, 6:4, 6:7(5). W II rundzie Ebden zmierzy się z rozstawionym z numerem czwartym Roberto Bautistą.

W poniedziałek rozegrano również decydujące mecze kwalifikacji. Miejsca w głównej drabince wywalczyli Yannick Maden, Stefano Travaglia, Aleksandar Łazarow i Daniel Brands, który w I rundzie eliminacji ograł Kamila Majchrzaka.