ATP Rotterdam: Gael Monfils wygrał z Davidem Goffinem. Milos Raonić i Denis Shapovalov w II rundzie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Gael Monfils
Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Gael Monfils

Gael Monfils w dwóch setach pokonał Davida Goffina w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP 500 w Rotterdamie. Do 1/8 finału awansowali również rozstawieni Kanadyjczycy - Milos Raonić i Denis Shapovalov.

Drugi dzień turnieju ATP w Rotterdamie rozpoczął się od konfrontacji tenisistów prezentujących zupełnie odmienne style. Naprzeciw siebie stanęli potężnie serwujący i uderzający Milos Raonić oraz opierający swoją grą na technice i świetnym plasowaniu zagrań Philipp Kohlschreiber. Mecz był niezwykle wyrównany, a o losach setów decydowały pojedynczej piłki. Ostatecznie 7:6(8), 7:5 zwyciężył Kanadyjczyk, który w pierwszej partii obronił setbola, a w drugiej uzyskał jedyne w pojedynku przełamanie.

W ciągu 101 minut gry Raonić zaserwował aż 21 asów i przy własnym podaniu zdobył 58 z 70 rozegranych punktów. - Miałem szczęście, że udało mi się wygrać pierwszego seta. Wytrzymałem presję, a ciężka praca, jaką wykonałem, opłaciła się - powiedział Kanadyjczyk, który w 1/8 finału zmierzy się ze Stanem Wawrinką. Będzie to drugi pojedynek tych tenisistów w ciągu niespełna miesiąca. Poprzednio zagrali ze sobą 17 stycznia w II rundzie Australian Open i wówczas po czterech tie breakach wygrał reprezentant kraju spod znaku Klonowego Liścia.

Śladem starszego kolegi z reprezentacji podążył młodszy. W drugim wtorkowym meczu na korcie centralnym 19-letni Denis Shapovalov wykorzystał cztery z siedmiu piłek na przełamanie i ograł 7:5, 6:3 kwalifikanta Franko Skugora. O ćwierćfinał oznaczony "dziesiątką" Kanadyjczyk powalczy z Tomasem Berdychem. Czeski posiadacz dzikiej karty pokonał 7:6(8), 6:4 innego gracz z eliminacji, Gillesa Simona.

Mimo problemów z lewym nadgarstkiem, Gael Monfils okazał się lepszy od Davida Goffina. Po zakończeniu wygranego tie breaka pierwszego seta Francuz upadł na kort i zaczął odczuwać ból ręki. Na początku drugiej partii nie mógł poprawnie uderzać z bekhendu i przegrywał już 1:4, ale od tego momentu zdobył pięć z sześciu rozegranych gemów i wygrał cały mecz. Paryżanin (we wtorek 12 asów, cztery przełamania, 20 zagrań kończących i 32 niewymuszone błędy) w 1/8 finału trafi na Andreasa Seppiego.

W meczu dwóch "szczęśliwych przegranych" z kwalifikacji Ernests Gulbis wygrał 6:2, 6:4 z Mariusem Copilem. Do II rundy awansował również Fernando Verdasco , który wyeliminował Matthew Ebdena.

ABN AMRO World Tennis Tournament, Rotterdam (Holandia) ATP World Tour 500, kort twardy w hali, pula nagród 1,961 mln euro wtorek, 12 lutego

I runda gry pojedynczej:   Milos Raonić (Kanada, 4) - Philipp Kohlschreiber (Niemcy) 7:6(8), 7:5 Denis Shapovalov (Kanada, 10) - Franko Skugor (Chorwacja, Q) 7:5, 6:3 Gael Monfils (Francja, 8) - David Goffin (Belgia) 7:6(5), 7:5 Fernando Verdasco (Hiszpania) - Matthew Ebden (Australia) 7:5, 6:4 Tomas Berdych (Czechy, WC) - Gilles Simon (Francja, Q) 7:6(8), 6:4 Ernests Gulbis (Łotwa, LL) - Marius Copil (Rumunia, LL) 6:2, 6:4

Kto awansuje do ćwierćfinału turnieju ATP w Rotterdamie?