WTA Budapeszt: Anna Blinkowa lepsza w starciu Rosjanek. Kateryna Kozłowa rozbiła Johannę Larsson

Anna Blinkowa podniosła się po przegraniu pierwszego seta i wyeliminowała Natalię Wichliancewą w I rundzie turnieju WTA International w Budapeszcie. Kateryna Kozłowa oddała dwa gemy Johannie Larsson.

Anna Blinkowa Getty Images / Pat Scala / Na zdjęciu: Anna Blinkowa
W I rundzie imprezy w Budapeszcie doszło do starcia Rosjanek, Anny Blinkowej (WTA 105) z Natalią Wichliancewą (WTA 110). Lepsza okazała się ta pierwsza, 20-latka z miejscowości Pawłowskij Posad, która zwyciężyła 3:6, 6:4, 6:4. W trwającym dwie godziny i 18 minut meczu wykorzystała pięć z 12 break pointów i zdobyła o cztery punkty więcej (97-93). Wichliancewa popełniła osiem podwójnych błędów. Kolejną rywalką Blinkowej będzie Czeszka Marketa Vondrousova lub Hiszpanka Georgina Garcia-Perez.

Kateryna Kozłowa (WTA 126) rozbiła 6:1, 6:1 Johannę Larsson (WTA 69). W ciągu 51 minut Ukrainka zgarnęła 17 z 22 punktów przy własnym pierwszym podaniu i zamieniła na przełamanie sześć z dziewięciu okazji. O ćwierćfinał zmierzy się z Węgierką Fanny Stollar lub Amerykanką Madison Brengle.

Sorana Cirstea (WTA 108) zwyciężyła 4:6, 6:3, 6:4 Annę Bondar (WTA 223). W trzecim secie Rumunka potrzebowała pięciu piłek meczowych, aby zapewnić sobie awans do II rundy. W trwającym dwie godziny i 11 minut spotkaniu Węgierka zaserwowała 12 asów, a tenisistka z Bukaresztu miała ich dziewięć. O ćwierćfinał Cirstea zagra z Serbką Aleksandrą Krunić.

Jewgienija Rodina (WTA 71) pokonała 6:0, 4:6, 6:2 Wiktorię Tomową (WTA 158). Rosjanka miała szansę na zwycięstwo w dwóch setach, bo prowadziła 6:0, 3:1. Pięć z sześciu gemów pierwszej partii rozstrzygniętych zostało po grze na przewagi. Choć Bułgarka przegrała go do zera, zdobyła w nim 22 punkty. W trwającym godzinę i 54 minuty meczu było 14 przełamań, z czego dziewięć dla Rodiny. Kolejną rywalką Rosjanki będzie Niemka Mona Barthel lub Rumunka Irina-Camelia Begu.

Tereza Smitkova (WTA 142) wygrała 4:6, 6:3, 6:2 z Ysaline Bonaventure (WTA 132). W ciągu godziny i 53 minut Czeszka zaserwowała 10 asów, a Belgijka popełniła 10 podwójnych błędów. Tenisistka z miejscowości Hradec Kralove zdobyła 35 z 44 punktów przy swoim pierwszym podaniu. W II rundzie jej przeciwniczką będzie Francuzka Pauline Parmentier.

Hungarian Ladies Open, Budapeszt (Węgry)