ATP Delray Beach: pewne zwycięstwo Isnera. Seppi i Mannarino również w ćwierćfinale

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: John Isner
Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: John Isner

John Isner rozegrał bardzo dobry mecz i pewnie pokonał Lukasa Lackę w II rundzie zawodów ATP World Tour 250 na kortach twardych w Delray Beach. W ćwierćfinale są również Andreas Seppi i Adrian Mannarino.

Rozstawiony z drugim numerem John Isner potrzebował 70 minut, aby odnieść zwycięstwo. W całym spotkaniu posłał 18 asów i stracił tylko sześć punktów przy własnym podaniu. Amerykanin postarał się o trzy przełamania i pokonał Słowaka Lukasa Lackę 6:4, 6:3. - To dobre zwycięstwo. Czuję się coraz pewniej na tej nawierzchni, szczególnie z kierunkiem mojego returnu - powiedział reprezentant USA.

W ćwierćfinale na drodze Isnera stanie oznaczony ósmym numerem Adrian Mannarino. Leworęczny Francuz także nie marnował w środę czasu na korcie i pokonał w 78 minut Denisa Istomina 6:2, 7:6(3). Było to ich pierwsze starcie w tourze. Obaj posłali po pięć asów, ale o dwa przełamania lepszy był reprezentant Trójkolorowych. To jego druga wygrana w tegorocznym głównym cyklu.

Rozstawiony z "szóstką" Andreas Seppi w trzech setach wygrał z Jordanem Thompsonem. Miesiąc temu Włoch był lepszy w II rundzie Australian Open 2019. Teraz dołożył zwycięstwo w 1/8 finału Delray Beach Open 2019. Pojedynek trwał blisko siedem kwadransów, w ciągu których reprezentant Italii przełamał pięciokrotnie, a sam stracił serwis dwa razy. Seppi zwyciężył ostatecznie tenisistę z Antypodów 6:3, 4:6, 6:1.

Bardzo dobry mecz rozegrał w środę Daniel Evans, który stara się powrócić do Top 100 po dyskwalifikacji za stosowanie kokainy. Brytyjczyk stracił tylko dwa gemy w ciągu 68 minut w pojedynku z nagrodzonym dziką kartą Lloydem Harrisem z RPA. Evans osiągnął trzeci ćwierćfinał zawodów głównego cyklu. Jego najlepszy wynik to finał uzyskany w 2017 roku w Sydney.

Delray Beach Open, Delray Beach (USA) ATP World Tour 250, kort twardy, pula nagród 582,5 tys. dolarów środa, 20 lutego

II runda gry pojedynczej:

John Isner (USA, 2/WC) - Lukas Lacko (Słowacja) 6:4, 6:3 Andreas Seppi (Włochy, 6) - Jordan Thompson (Australia) 6:3, 4:6, 6:1 Adrian Mannarino (Francja, 8) - Denis Istomin (Uzbekistan) 6:2, 7:6(3) Daniel Evans (Wielka Brytania, Q) - Lloyd Harris (RPA, WC) 6:0, 6:2

Czy John Isner osiągnie finał w Delray Beach?