Nicola Kuhn o dramatycznych chwilach w Miami. "Zostawiłem na korcie wszystkie siły"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Michael Reaves / Na zdjęciu: Nicola Kuhn (w środku)
Getty Images / Michael Reaves / Na zdjęciu: Nicola Kuhn (w środku)

"Zostawiłem na korcie wszystkie siły" - napisał na Instagramie Nicola Kuhn, który w dramatycznych okolicznościach zakończył występ w turnieju ATP w Miami. W trzecim secie meczu z Mischą Zverevem 19-latek nagle upadł, a potem dostał konwulsji.

W tym artykule dowiesz się o:

Urodzony w austriackim Innsbrucku, ale reprezentujący Hiszpanię zawodnik, w meczu I rundy turnieju ATP Masters 1000 w Miami postawił twarde warunki faworyzowanemu Mischy Zverevowi (ATP 75). 255. tenisista światowego rankingu pierwszego seta wygrał 6:2, w drugim prowadził już 5:2, by potem nie wykorzystać ośmiu meczboli i przegrać 5:7.

W trzeciej partii, przy wyniku 2:2, Kuhn nagle się przewrócił. Przez dłuższą chwilę leżał twarzą do ziemi i wił się w konwulsjach. Potrzebował pomocy, żeby wstać. Potem z trudem zszedł z kortu mimo asysty dwóch osób.

Kilkanaście godzin po zakończeniu spotkania Kuhn odniósł się przykrego zakończenia swojego udziału w ATP Masters 1000 Miami w swoich mediach społecznościowych.

"Zostawiłem na korcie wszystkie siły. Urodziny nie były takie, jakich bym sobie życzył, jestem jednak bardzo wdzięczny za wsparcie, jakie dziś otrzymałem!" - napisał Kuhn na Instagramie i Twitterze. Internauci życzą mu w komentarzach przede wszystkim szybkiego powrotu do zdrowia.