Cykl ITF: pierwszy zawodowy tytuł Kacpra Żuka. Polak wygrał turniej w Egipcie

Kacper Żuk triumfował w niedzielę w turnieju ITF o puli nagród 15 tys. dolarów na kortach twardych w egipskim Szarm el-Szejk. Dla tenisisty Warsaw Sports Group to pierwszy zawodowy tytuł w singlu.

Rafał Smoliński
Kacper Żuk Getty Images / Jack Thomas / Na zdjęciu: Kacper Żuk
W drodze po premierowe trofeum Kacper Żuk nie stracił seta i począwszy od eliminacji wygrał siedem kolejnych pojedynków. W niedzielnym finale 20-latek zwyciężył Hiszpana Pablo Vivero Gonzaleza 7:6(2), 6:3, rewanżując się za porażkę doznaną dwa miesiące temu w ćwierćfinale turnieju w Szarm el-Szejk.

W pierwszym secie Żuk szybko uzyskał przewagę przełamania, lecz nie zdołał jej utrzymać do końca seta. O losach premierowej odsłony zadecydował tie break. Z kolei w drugiej partii Polak stracił serwis na 2:3, ale od tego momentu wygrał cztery gemy z rzędu i w efekcie cały mecz.

Żuk cieszył się z pierwszego w zawodowej karierze singlowego mistrzostwa. Wcześniej sześciokrotnie wygrywał różne imprezy w deblu. Za występ w egipskim kurorcie otrzyma 100 punktów do rankingu ITF, w którym obecnie jest 728.