WTA Lugano: Polona Hercog w pierwszym ćwierćfinale w sezonie. Porażka Alison van Uytvanck

Polona Hercog wyeliminowała Soranę Cirsteę w II rundzie turnieju WTA International w Lugano. Odpadła Alison van Uytvanck, która przegrała z Fioną Ferro.

Polona Hercog Getty Images / Lintao Zhang / Na zdjęciu: Polona Hercog
Deszcz sprawił, że w środę w Lugano rozegrane zostały tylko trzy mecze. Polona Hercog (WTA 89) zwyciężyła 3:6, 7:6(0), 6:4 Soranę Cirsteę (WTA 103). W drugim secie Rumunka z 2:4 wyszła na 6:5, ale nie wykorzystała serwisu po zwycięstwo, a następnie w tie breaku nie zdobyła nawet punktu. W trzeciej partii znów odrabiała straty (z 0:2 na 4:3), ale przegrała trzy ostatnie gemy.

W trwającym dwie godziny i 22 minuty meczu obie tenisistki uzyskały po osiem przełamań. Hercog zdobyła o siedem punktów więcej (102-95) i poprawiła na 2-3 bilans spotkań z Cirsteą. Słowenka awansowała do pierwszego ćwierćfinału w głównym cyklu od lipca 2018 roku. Wtedy w Bukareszcie doszła do półfinału.

Alison van Uytvanck (WTA 52) przegrała 4:6, 5:7 z Fioną Ferro (WTA 108). W ciągu 99 minut Belgijka zaserwowała osiem asów, ale wykorzystała tylko dwa z dziewięciu break pointów. Francuzka zgarnęła o 11 punktów więcej (84-73) i osiągnęła pierwszy w karierze ćwierćfinał w WTA Tour. Kolejną jej rywalką będzie Szwajcarka, Stefanie Vögele (WTA 97) lub Viktorija Golubić (WTA 81).

W I rundzie Weronika Kudermetowa (WTA 83) zwyciężyła 6:2, 4:6, 7:6(2) Jil Teichmann (WTA 152) po dwóch godzinach i 33 minutach. W trzecim secie Rosjanka wróciła z 1:4 i obroniła dwie piłki meczowe w 10. gemie. Tenisistka z Moskwy sześć razy oddała podanie, a sama wykorzystała siedem z 15 break pointów. Kudermetowa po raz drugi pokonała Szwajcarką. W ubiegłym sezonie w Gstaad również była górą w trzech setach. W II rundzie Kudermetowa zmierzy się z Rebekką Peterson, a w ćwierćfinale na zwyciężczynię tej konfrontacji czeka Hercog.

Odwołano spotkanie Timei Bacsinszky (WTA 112) ze Swietłaną Kuzniecową (WTA 109). Mecz Vögele z Golubić został przerwany przy stanie 3:0 dla tej pierwszej.

Samsung Open, Lugano (Szwajcaria)
WTA International, kort ziemny, pula nagród 250 tys. dolarów
środa, 10 kwietnia

II runda gry pojedynczej:

Fiona Ferro (Francja) - Alison van Uytvanck (Belgia, 4) 6:4, 7:5
Polona Hercog (Słowenia) - Sorana Cirstea (Rumunia) 3:6, 7:6(0), 6:4
Stefanie Vögele (Szwajcaria) - Viktorija Golubić (Szwajcaria) 3:0* do dokończenia