Wielki hejt na Bolsovą po porażce z Linette. "Nie zasługujesz na to, by być częścią WTA Tour"

Włos się jeży na głowie, gdy czyta się, jakie wiadomości otrzymują sportowcy po ich niepowodzeniach na światowych arenach. We wtorek ogrom hejtu wylał się na Alionę Bolsovą, która przegrała w Bogocie z Magdą Linette.

Rafał Smoliński
Aliona Bolsova Zadoinov PAP/EPA / JUAN CARLOS CARDENAS / Na zdjęciu: Aliona Bolsova Zadoinov
21-letnia Aliona Bolsova była we wtorek o krok od pokonania Polki. Pewnie wygrała pierwszego seta 6:2, a w drugim podawała po zwycięstwo w 10. i 12. gemie. Potem była jeszcze dwie piłki od awansu w tie breaku, ale nie zdołała zakończyć pojedynku. Magda Linette odwróciła losy spotkania i wygrała 2:6, 7:6(5), 6:0.

Jak to często w tenisie bywa, Hiszpanka przestraszyła się zwycięstwa. Po porażce w drugim secie była załamana i całkowicie straciła wolę walki. Na nic zdały się słowa trenerki, która starała się dotrzeć do swojej zawodniczki. Linette wygrała w trzech partiach i to ona powalczy w czwartek o miejsce w ćwierćfinale turnieju WTA International w Bogocie.

Porażka na korcie zabolała Bolsovą dodatkowo, gdy odczytała wiadomości w mediach społecznościowych. Kibice, a właściwie osoby grające w zakładach bukmacherskich, nie pozostawili na niej suchej nitki. "Jesteś tenisistką... to pier...y żart". "Nie zasługujesz na to, by być częścią WTA Tour". Do tego ataki dotyczące wyglądu czy rodziny zawodniczki. Życie sportowców jest w ostatnim czasie wyjątkowo trudne. Pozostaje pytanie: do czego to wszystko zmierza?

Zwycięska Linette stanie w czwartek przed szansą na powtórzenie zeszłorocznego ćwierćfinału. Jej rywalką w turnieju rozgrywanym w kolumbijskiej stolicy będzie Australijka Astra Sharma.