ATP Marrakesz: Jo-Wilfried Tsonga i Gilles Simon w ćwierćfinale. Kyle Edmund nie powtórzy finału

Jo-Wilfried Tsonga w dwóch setach pokonał Kyle'a Edmunda w II rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Marrakeszu. Brytyjczyk bronił punktów za zeszłoroczny finał tej imprezy. W 1/4 finału zameldował się też Gilles Simon.

Marcin Motyka
Jo-Wilfried Tsonga Getty Images / Bradley Kanaris / Na zdjęciu: Jo-Wilfried Tsonga
Jo-Wilfried Tsonga w turnieju ATP w Marrakeszu jak dotychczas spotyka na swojej drodze rekonwalescentów. Po wyeliminowaniu Cedrika-Marcela Stebe, dla którego był to pierwszy występ od stycznia 2018 roku, w II rundzie Francuz zmierzył się z Kyle'em Edmundem. Brytyjczyk pauzował przez cały luty z powodu urazu kolana. Tsonga, który sam próbuje odbudować swoją dyspozycję po zeszłorocznym urazie i operacji kolana, z tego meczu także wyszedł zwycięsko. Pokonał Edmunda, zeszłorocznego finalistę Grand Prix Hassan II, 7:6(6), 6:3

Tenisista z Le Mans w środę zaimponował dyspozycją serwisową. W ciągu godziny i 29 minut gry posłał osiem asów, przy własnym podaniu zdobył 46 z 60 rozegranych punktów i ani razu nie został przełamany, a sam wykorzystał dwa z czterech break pointów.

Dla Tsongi to zarazem pierwszy awans do ćwierćfinału turnieju rozgrywanego na kortach ziemnych od maja ubiegłego roku, gdy dotarł do 1/4 finału zawodów w Madrycie. O półfinał Francuz powalczy z Lorenzo Sonego. Włoski kwalifikant ograł 7:6(5), 6:3 Robina Haase.

W najlepszej "ósemce" Grand Prix Hassan II 2019 znalazł się także drugi reprezentant Francji, Gilles Simon. 34-latek z Nicei w środę oddał tylko cztery gemy Guido Andreozziemu, pięciokrotnie przełamując Argentyńczyka i wygrywając 70 proc. akcji przy własnym podaniu.

Ćwierćfinałowym przeciwnikiem rozstawionego z numerem czwartym Simona został Taro Daniel. Japończyk w jedynym środowym trzysetowym pojedynku okazał się lepszy od kwalifikanta Adriana Menendeza.

Grand Prix Hassan II, Marrakesz (Maroko)