WTA Stambuł: Carla Suarez za burtą. Wygrane Swietłany Kuzniecowej i Mihaeli Buzarnescu

Rozstawiona z numerem pierwszym Carla Suarez przegrała z Larą Arruabarreną w I rundzie turnieju WTA International w Stambule. Swietłana Kuzniecowa na początek pokonała Caglę Buyukakcay, a Mihaela Buzarnescu odprawiła Julię Glushko.

Carla Suarez PAP/EPA / WU HONG / Na zdjęciu: Carla Suarez
W I rundzie turnieju w Stambule doszło do starcia Hiszpanek, mieszkających w Barcelonie. Odpadła najwyżej rozstawiona Carla Suarez (WTA 27), która przegrała 4:6, 5:7 z Larą Arruabarreną (WTA 117). Niżej notowana tenisistka z Półwyspu Iberyjskiego wróciła z 2:4 w drugim secie. W ciągu 88 minut wykorzystała cztery z sześciu break pointów. Kolejną jej rywalką będzie Rebecca Peterson.

Swietłana Kuzniecowa (WTA 98) wygrała 6:3, 7:6(4) z Caglą Buyukakcay (WTA 256). W drugim secie Turczynka prowadziła 4:2, jednak nie utrzymała przewagi. W 10. i 12. gemie obroniła po jednej piłce meczowej. W tie breaku z 2-4 wyrównała na 4-4, ale straciła trzy kolejne punkty. W trwającym godzinę i 54 minuty spotkaniu Kuzniecowa zamieniła na przełamanie cztery z ośmiu szans. W II rundzie Rosjanka zmierzy się z Ajlą Tomljanović lub Marketą Vondrousovą.

Mihaela Buzarnescu (WTA 30) pokonała 6:4, 6:4 Julię Glushko (WTA 129). W ciągu 96 minut Rumunka popełniła siedem podwójnych błędów, ale też obroniła osiem z 11 break pointów. Wykorzystała pięć z sześciu okazji na przełamanie. Tenisistka z Bukaresztu wygrała czwarty mecz w tym roku (bilans 4-11). Następną jej przeciwniczką będzie Margarita Gasparian.

Katerina Siniakova (WTA 41) uległa 6:3, 2:6, 4:6 Jelenie Rybakinie (WTA 161). W trzecim secie Czeszka nie wykorzystała prowadzenia 4:1 i czterech break pointów na 5:1. W trwającym dwie godziny i trzy minuty meczu miało miejsce 13 przełamań, z czego siedem dla Kazaszki. W II rundzie Rybakina zagra z broniącą tytułu Pauline Parmentier (WTA 52), która w 56 minut rozbiła 6:1, 6:1 Jewgieniję Rodinę (WTA 69). Francuzka odpadła dwa break pointy, a sama pięć razy odebrała podanie rywalce.

Maria Sakkari (WTA 43) przegrała 3:6, 4:6 z Weroniką Kudermetową (WTA 76). W ciągu 83 minut Greczynka popełniła pięć podwójnych błędów i zdobyła tylko siedem z 25 punktów przy swoim drugim podaniu. Kolejną rywalką Rosjanki będzie Timea Babos (WTA 142), która pokonała 6:4, 6:4 Ivanę Jorović (WTA 104). W trwającym godzinę i 42 minuty meczu Węgierka uzyskała pięć przełamań.

Barbora Strycova (WTA 47) zwyciężyła 5:7, 7:5, 6:4 Viktorię Kuzmovą (WTA 44). W pierwszym secie Czeszka nie wykorzystała prowadzenia 3:0. W drugiej partii oddała podanie przy 4:4, ale zdobyła trzy gemy z rzędu. W decydującej odsłonie wróciła z 2:4. W trwającym dwie godziny i 42 minuty spotkaniu zamieniła na przełamanie siedem z 13 szans. O ćwierćfinał Strycova zmierzy się z Soraną Cirsteą (WTA 97), która pokonała 2:6, 6:0, 6:0 Irinę Barę (WTA 186). Wyżej notowana Rumunka obroniła 11 z 14 break pointów.

TEB BNP Paribas Istanbul Cup, Stambuł (Turcja)