Roland Garros: udany początek Alicji Rosolskiej i Nikoli Mekticia. Polka i Chorwat w II rundzie

Alicja Rosolska i Nikola Mektić awansowali do II rundy gry mieszanej wielkoszlemowego Rolanda Garrosa 2019. Polsko-chorwacka para pokonała w środę po super tie breaku Galinę Woskobojewą i Michaela Venusa.

Rafał Smoliński
Alicja Rosolska Getty Images / Lukasz Sobala/PressFocus/MB Media / Na zdjęciu: Alicja Rosolska
W 2018 roku Alicja Rosolska i Nikola Mektić byli o krok od wygrania US Open. Teraz zdecydowali się na wspólny start na paryskiej mączce, na której zostali rozstawieni z siódmym numerem. W I rundzie tenisistka z Warszawy i jej partner zwyciężyli Galinę Woskobojewą i Michaela Venusa 6:4, 3:6, 10-4.

Partia otwarcia była dosyć wyrównana. Jako pierwsi w opałach znaleźli się Rosolska i Mektić, ale obronili serwis w szóstym gemie. Teraz sami przystąpili do ataku przy podaniu Kazaszki i zdobyli kluczowe przełamanie. Mektić postarał się o to, aby w 10. gemie zakończyć premierową odsłonę wynikiem 6:4.

W drugim secie role się odwróciły. Woskobojewa i Venus upodobali sobie serwis Rosolskiej, ale w czwartym gemie Polka wyszła ze stanu 15-40. Rywale jednak ponowili atak w ósmym gemie i tym razem warszawianka dała się przełamać. Jeszcze przed zmianą stron kazachsko-nowozelandzki duet zwieńczył seta rezultatem 6:3.

Po dwóch partiach był remis, zatem rozegrano super tie break. O jego losach zadecydowała seria wygranych punktów od stanu 1-2. Najpierw dwa serwisy wygrała Rosolska, potem dwa punkty przegrała Woskobojewa, a następnie dwa podania dołożył Mektić. Kilka minut później nasza tenisistka i jej partner wykorzystali pierwszą piłkę meczową.

Rosolska i Mektić awansowali do II rundy gry mieszanej międzynarodowych mistrzostw Francji. Ich kolejnymi przeciwnikami będą Amerykanka Asia Muhammad i Brytyjczyk Luke Bambridge, którzy pokonali 6:7(5), 6:3, 10-5 francuską parę Pauline Parmentier i Fabrice Martin.

Roland Garros, Paryż (Francja)
Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród 42,6 mln euro
środa, 29 maja

I runda gry mieszanej:

Alicja Rosolska (Polska, 7) / Nikola Mektić (Chorwacja, 7) - Galina Woskobojewa (Kazachstan) / Michael Venus (Nowa Zelandia) 6:4, 3:6, 10-4

Czy Alicja Rosolska i Nikola Mektić awansują do ćwierćfinału?