WTA Lozanna: zmarnowana szansa Eugenie Bouchard. Awans Caroline Garcii

Eugenie Bouchard zmarnowała piłkę meczową i uległa Tamarze Korpatsch w I rundzie turnieju WTA International w Lozannie. Pierwsze starcie wygrała Caroline Garcia.

Eugenie Bouchard PAP/EPA / SALVATORE DI NOLFI / Na zdjęciu: Eugenie Bouchard
Eugenie Bouchard (WTA 95) miała dużą szansę wygrać siódmy mecz w sezonie. W I rundzie turnieju w Lugano prowadziła 6:2, 4:2 z Tamarą Korpatsch (WTA 142), ale przegrała 6:2, 4:6, 5:7. W trzecim secie Kanadyjka z 1:4 wyszła na 5:4. W 10. gemie odparła trzy break pointy przy 0-40 i uzyskała piłkę meczową, ale jej nie wykorzystała. W trwającym dwie godziny i 36 minut meczu obie tenisistki zaliczyły po dziewięć przełamań i zdobyły po 104 punkty. Dla Bouchard to ósme z rzędu przegrane spotkanie.

Kolejną rywalką Korpatsch będzie Anastazja Potapowa (WTA 69), która pokonała 6:3, 6:1 Kristinę Kucovą (WTA 148). W ciągu 69 minut Rosjanka zdobyła 21 z 26 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła pięć z siedmiu break pointów, a sama zamieniła na przełamanie sześć z 10 szans.

Caroline Garcia (WTA 22) wygrała 6:2, 6:3 z Antonią Lottner (WTA 190). W trwającym godzinę meczu Francuzka zgarnęła 29 z 34 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Odparła cztery break pointy i uzyskała trzy przełamania. W II rundzie tenisistka z Lyonu zmierzy się z Bernardą Perą (WTA 85), która w 58 minut rozbiła 6:0, 6:3 Giulię Gatto-Monticone (WTA 149). Amerykanka zdobyła 56 z 85 rozegranych punktów (66 proc.).

Daria Gawriłowa (WTA 91) zwyciężyła 7:5, 4:6, 6:3 Ylenę In-Albon (WTA 191) po dwóch godzinach i 29 minutach. Australijka zniwelowała siedem z dziewięciu break pointów, a sama zaliczyła trzy przełamania. Jej łupem padło o dziewięć punktów więcej (109-100). Xinyun Han (WTA 182) przegrywała 2:4 w pierwszym secie, by pokonać 6:4, 7:6(3) Warwarę Graczewą (WTA 212) po dwóch godzinach i dziewięciu minutach.

Fiona Ferro (WTA 98) wróciła z 1:3 w pierwszym secie i pokonała 7:6(3), 6:2 Monę Barthel (WTA 97). Francuzka wykorzystała cztery z dziewięciu szans na przełamanie. Było to drugie spotkanie tych tenisistek w tym roku. W Hua Hin w trzech setach zwyciężyła Niemka. Jasmine Paolini (WTA 154) wygrała 6:3, 6:3 z Tess Sugnaux (WTA 478). Włoszka odparła cztery z pięciu break pointów i zdobyła 26 z 35 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

Ladies Open Lausanne, Gstaad (Szwajcaria)