ATP Newport: Steve Johnson nie obroni tytułu. W środę mecz Kamila Majchrzaka z Johnem Isnerem

Broniący tytułu Steve Johnson w dwóch setach przegrał z Christopherem Eubanksem w I rundzie rozgrywanego na kortach trawiastych turnieju ATP 250 w Newport. W środę, w 1/8 finału, Kamil Majchrzak zmierzy się z Johnem Isnerem.

Marcin Motyka
Steve Johnson Getty Images / Jared C. Tilton / Na zdjęciu: Steve Johnson
Steve Johnson nie powtórzy z sukcesu sprzed 12 miesięcy, kiedy to zdobył tytuł w turnieju ATP w Newport. Szansę na obronienie trofeum stracił już po pierwszym meczu tegorocznej edycji tej imprezy. We wtorek, w I rundzie, Amerykanin przegrał 6:7(9), 6:7(5) ze swoim rodakiem, Christopherem Eubanksem. Dla 23-latka z Atlanty to drugi w karierze wygrany pojedynek w głównym cyklu. O kolejny powalczy w środę z Ilją Iwaszką.

Mischa Zverev pokonał 6:3, 7:6(4) Tima Smyczka i przerwał serię ośmiu porażek z rzędu w imprezach rangi ATP Tour. Dla Niemca to drugi zwycięski mecz w obecnym sezonie (w marcu w Miami ograł Nicolę Kuhna po kreczu rywala). Na wygraną w spotkaniu rozegranym od pierwszej do ostatniej piłki Zverev czekał od 14 sierpnia, gdy w Cincinnati wygrał z Damirem Dzumhurem. W 1/8 finału reprezentant naszych zachodnich sąsiadów zmierzy się z Guido Andreozzim.

Rozstawiony z numerem siódmym Aleksander Bublik potrzebował tie breaka decydującego seta, aby uporać się z Alexem Boltem. W II rundzie Kazach zagra z Viktorem Troickim. Serbski kwalifikant, również w trzech partiach, okazał się lepszy od Jasona Junga.

Odpadł natomiast oznaczony numerem ósmym Bradley Klahn, który w amerykańskim pojedynku uległ 4:6, 6:7(5) Denisowi Kudli. 26-latek z Arlington w walce o awans do ćwierćfinału zmierzy się z Matthew Ebdenem. Australijczyk wygrał z Braydenem Schnurem (6:1, 2:6, 6:3).

Inauguracyjnym rywalem rozstawionego z numerem czwartym Ugo Humberta został Ramkumar Ramanathan. Hindus, zeszłoroczny półfinalista, który w zmagania w Newport musiał rozpoczynać od kwalifikacji, pokonał 5:7, 7:6(6), 6:2 Serhija Stachowskiego, w tie breaku drugiego seta broniąc piłki meczowej.

W środę drugi mecz w turnieju rozegra Kamil Majchrzak, który zmierzy się z najwyżej rozstawionym Johnem Isnerem. Pojedynek piotrkowianina z Amerykaninem odbędzie się na korcie centralnym jako trzeci w kolejności od godz. 17:00 czasu polskiego.