ATP Newport: Matthew Ebden kolejnym rywalem Johna Isnera. Porażki rozstawionych Adriana Mannarino i Jordana Thompsona

Matthew Ebden w dwóch setach pokonał Denisa Kudlę i w ćwierćfinale rozgrywanego na kortach trawiastych turnieju ATP 250 w Newport zmierzy się z Johnem Isnerem. Odpadli rozstawieni z numerami drugim i trzecim Adrian Mannarino oraz Jordan Thompson.

Marcin Motyka
Matthew Ebden Getty Images / Clive Mason / Na zdjęciu: Matthew Ebden
Adrian Mannarino jest jednym z siedmiu tenisistów, którzy zdobyli tytuł w tegorocznym sezonie gry na kortach trawiastych. W turnieju ATP w Newport nie powtórzy jednak sukcesu z Den Bosch, gdzie nie znalazł pogromcy. Choć w imprezie Hall of Fame Open Francuz został rozstawiony z numerem drugim, odpadł już po swoim inauguracyjnym meczu. W środę, w II rundzie (w I rundzie miał wolny los), przegrał 4:6, 1:6 z Tennysem Sandgrenem.

W kolejnej fazie dojdzie do pojedynku dwóch debiutantów na poziomie 1/4 finału turnieju głównego cyklu rozgrywanego na trawie. Sandgren zmierzy się z Aleksandrem Bublikiem. Oznaczony "siódemką" reprezentant Kazachstanu w trzech partiach okazał się lepszy od Viktora Troickiego, kwalifkanta.

Odpadł także rozstawiony z numerem trzecim Jordan Thompson. Australijczyk przegrał 2:6, 6:7(6) z Marcelem Granollersem, w drugiej partii nie wykorzystując sześciu piłek setowych. O półfinał Hiszpan powalczy z Mischą Zverevem. Niemiec pokonał 6:4, 6:4 Guido Andreozziego i po raz pierwszy od lipca ubiegłego roku, gdy doszedł do 1/4 finału w Atlancie, wygrał dwa mecze z rzędu w jednym turnieju.

Dalej gra natomiast oznaczony "czwórką" Ugo Humbert. W spotkaniu z Ramkumarem Ramanathanem, zeszłorocznym finalistą Hall of Fame Open, Francuz zdobył osiem końcowych gemów, ogrywając Hindusa 7:6(5), 6:0. W ćwierćfinale Humbert zagra z Ilją Iwaszką. Białorusin uporał się z Christopherem Eubanksem, pogromcą broniącego tytułu Steve'a Johnsona.

Najwyżej rozstawiony John Isner, który w środę wyeliminował Kamila Majchrzaka, w 1/4 finału zmierzy się z Matthew Ebdenem. Australijczyk bardzo łatwo poradził sobie z Denisem Kudlą - zaserwował sześć asów, uzyskał pięć przełamań i zwyciężył 6:2, 6:2 w 53 minuty.