ATP Newport: John Isner zrobił kolejny krok w kierunku czwartego tytułu

John Isner wygrał w piątek 21. mecz w turnieju Hall of Fame Open i zbliżył się do czwartego tytułu na trawnikach w Newport. W sobotnich półfinałach zagrają przedstawiciele czterech różnych krajów.

Rafał Smoliński
John Isner Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: John Isner
W czwartek pogoda dała się we znaki i z powodu opadów deszczu przełożono dwa ćwierćfinały na piątek. Najwyżej rozstawiony John Isner znów stracił seta i spędził na  korcie 101 minut. Mimo iż stracił serwis, to pokonał Australijczyka Matthew Ebdena 4:6, 6:3, 6:4. W porównaniu do meczu II rundy z Kamilem Majchrzakiem posłał 24 asy, o jednego mniej niż w starciu z Polakiem.

Isner celuje w czwarte, rekordowe mistrzostwo na trawnikach w Newport. Wcześniej wygrał tutaj w 2011, 2012 i 2017 roku. Jego sobotnim przeciwnikiem będzie oznaczony "czwórką" Ugo Humbert. Młody Francuz zwyciężył Białorusina Ilję Iwaszkę 7:5, 3:6, 6:2. - Wiem, co muszę robić. Ugo bardzo dobrze serwuje i gra bardzo pewnie, dlatego o wszystkim zdecyduje kilka punktów - wyznał Amerykanin.

W przerwanym w czwartek przez deszcz pojedynku niespodzianki nie było - Hiszpan Marcel Granollers dokończył dzieła i w 50 minut rozgromił Niemca Mischę Zvereva 6:3, 6:0. Reprezentant naszych zachodnich sąsiadów rozgrywa fatalny sezon. Przed startem w Newport miał w tourze bilans 1-11, ale poprawił go, bo wygrał dwa mecze. Pozwoli mu to wrócić w poniedziałek do Top 200.

Granollers, który jako ostatni wszedł do głównej drabinki US Open 2019 na bazie rankingu, obronił punkty za zeszłoroczny start w Newport i dzięki temu pozostanie w pierwszej "100". O pierwszy od 2014 roku (Casablanca) finał powalczy z Aleksandrem Bublikiem. Kazach odwrócił losy meczu z Tennysem Sandgrenem i pokonał Amerykanina 0:6, 6:3, 6:0. Dla oznaczonego "siódemką" 22-latka to najlepszy wynik w głównym cyklu.