ATP Kitzbuehel: Lorenzo Sonego obronił osiem meczboli. Martin Klizan przegrał pojedynek złożony z tie breaków

Lorenzo Sonego obronił osiem meczboli i pokonał Federico Delbonisa w I rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Kitzbuehel. Pojedynek złożony z samych tie breaków rozegrali też Mathias Bachinger i Martin Klizan.

Marcin Motyka
Pierwszy dzień turnieju ATP w Kitzbuehel stał pod znakiem tie breaków. Siedem z 12 rozegranych setów zakończyło się właśnie takim rozstrzygnięciem, a dwa mecze zostały złożone wyłącznie z dodatkowych rozgrywek.

Niesamowicie emocjonujący i długi był już mecz otwarcia Generali Open 2019. Lorenzo Sonego pokonał Federico Delbonisa 7:6(4), 6:7(4), 7:6(4) po trzech godzinach i 36 minutach nieprawdopodobnie zaciętej rywalizacji. Włoch wykazał się ogromną determinacją, ale i doskonałym przygotowaniem mentalnym. W trzecim secie obronił bowiem aż osiem piłek meczowych (cztery w dziesiątym gemie i kolejne cztery w 12.).

Rozstawiony z numerem siódmym Sonego w II rundzie zmierzy się z Roberto Carballesem. Hiszpan w poniedziałek odrobił stratę seta i wygrał 3:6, 6:3, 6:2 z Hugo Dellienem, kwalifikantem.

Z samych rozgrywek tie breakowych złożył się także drugi poniedziałkowy pojedynek na korcie centralnym, starcie pomiędzy Martinem Klizanem, zeszłorocznym finalistą Generali Open, a Matthiasem Bachingerem, który do głównej drabinki przebijał się przez eliminacje. Ostatecznie, po dwóch godzinach i 57 minutach, Niemiec niespodziewanie zwyciężył 7:6(5), 6:7(5), 7:6(4).

Oznaczony numerem drugim Dusan Lajović rywalizację w Kitzbuehel rozpocznie spotkaniem z Jeremym Chardym. Francuz ograł 7:6(8), 7:5 Marco Cecchinato, w pierwszej partii broniąc czterech setboli, a w drugiej odrabiając stratę 3:5. Z kolei Pablo Cuevas, turniejowa "czwórka", na otwarcie stanie naprzeciw Dennisa Novaka, który w meczu dwóch austriackich posiadaczy dzikich kart okazał się lepszy od Jurija Rodionova.

Generali Open, Kitzbuehel (Austria)
ATP World Tour 250, kort ziemny, pula nagród 524,3 tys. euro
poniedziałek, 29 lipca

I runda gry pojedynczej:

Lorenzo Sonego (Włochy, 7) - Federico Delbonis (Argentyna) 7:6(4), 6:7(4), 7:6(4)
Jeremy Chardy (Francja) - Marco Cecchinato (Włochy) 7:6(8), 7:5
Roberto Carballes (Hiszpania) - Hugo Dellien (Boliwia, Q) 3:6, 6:3, 6:2
Mathias Bachinger (Niemcy, Q) - Martin Klizan (Słowacja) 7:6(5), 6:7(5), 7:6(4)
Dennis Novak (Austria, WC) - Jurij Rodionov (Austria, WC) 6:3, 6:4

wolne losy: Dominic Thiem (Austria, 1); Dusan Lajović (Serbia, 2); Fernando Verdasco (Hiszpania, 3); Pablo Cuevas (Urugwaj, 4)

Kto awansuje do ćwierćfinału turnieju ATP w Kitzbuehel?