WTA Cincinnati: Rosolska i Krawczyk bez awansu. Przegrały z Groenefeld i Schuurs

Alicja Rosolska i Desirae Krawczyk nie awansowały do II rundy debla turnieju WTA Premier 5 w Cincinnati. Polka i Amerykanka przegrały z Niemką Anną-Leną Groenefeld i Holenderką Demi Schuurs.

Alicja Rosolska East News / Wojciech Kubik / Na zdjęciu: Alicja Rosolska
W I rundzie imprezy w Cincinnati Alicja Rosolska i Desirae Krawczyk trafiły na rozstawione z numerem piątym Annę-Lenę Grönefeld i Holenderkę Demi Schuurs. Razem z Niemką Polka zdobyła w kwietniu tytuł w Charlestonie. Warszawianka i Amerykanka przegrały to spotkanie 2:6, 6:4, 8-10 po 82 minutach.

W pierwszym secie Rosolska i Krawczyk dwa razy oddały podanie. W drugiej partii z 0:2 wyszły na 4:2. Straciły dwa gemy, ale kolejne dwa padły ich łupem. W super tie breaku Polka i Amerykanka nie wykorzystały prowadzenia 4-2.

Grönefeld i Schuurs w odniesieniu zwycięstwa nie przeszkodziło popełnienie 14 podwójnych błędów (osiem w drugim secie). W całym spotkaniu Niemka i Holenderka zamieniła na przełamanie cztery z 14 szans i zdobyły o 12 punktów więcej (67-55).

Schuurs i Grönefeld w tym roku wystąpiły w czterech finałach i wszystkie przegrały (Doha, Rzym, Birmingham, Toronto). Holenderka to finalistka turnieju w Cincinnati z ubiegłego sezonu (z Belgijką Elise Mertens). Niemka do finału doszła w 2004 (ze Szwajcarką Emmanuelle Gagliardi) i 2013 roku (z Kvetą Peschke).

Dla Rosolskiej i Krawczyk był to trzeci wspólny występ w tym roku. W San Jose doszły do półfinału, a w ubiegłym tygodniu w Toronto odpadły w I rundzie.

W czerwcu Rosolska wspięła się na najwyższe w dotychczasowej karierze 23. miejsce w rankingu deblistek. W Wimbledonie nie obroniła punktów za ubiegłoroczny półfinał i wypadła z Top 30.

Western & Southern Open, Cincinnati (USA)
WTA Premier 5, kort twardy, pula nagród 2,944 mln dolarów
wtorek, 13 sierpnia

I runda gry podwójnej:

Anna-Lena Grönefeld (Niemcy, 5) / Demi Schuurs (Holandia) - Desirae Krawczyk (USA) / Alicja Rosolska (Polska) 6:2, 4:6, 10-8

Czy Alicja Rosolska wejdzie do Top 20 rankingu deblistek?