WTA Cincinnati: trzysetowe boje Naomi Osaki i Sloane Stephens. Awans Swietłany Kuzniecowej po thrillerze

Naomi Osaka i Sloane Stephens awansowały do III rundy turnieju WTA Premier 5 w Cincinnati po trzysetowych bataliach. Swietłana Kuzniecowa obroniła dwie piłki meczowe i wyeliminowała Dajanę Jastremską.

Naomi Osaka Getty Images / Clive Mason / Na zdjęciu: Naomi Osaka
W ubiegłym tygodniu Naomi Osaka osiągnęła ćwierćfinał w Toronto i odzyskała pozycję liderki rankingu. W Cincinnati na początek zwyciężyła 7:6(3), 2:6, 6:2 Alaksandrę Sasnowicz (WTA 47) po dwóch godzinach i siedmiu minutach. Białorusinka popełniła siedem podwójnych błędów. Japonka zaserwowała siedem asów i zdobyła 44 z 57 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała cztery z pięciu break pointów i podwyższyła na 4-0 bilans meczów z Sasnowicz. Kolejną rywalką Osaki będzie Tajwanka Su-Wei Hsieh.

Sloane Stephens (WTA 10) wygrała 2:6, 6:4, 6:3 z Julią Putincewą (WTA 42). W trzecim secie Kazaszka wykorzystała break pointa na 2:1, ale straciła pięć z sześciu kolejnych gemów. W ciągu dwóch godzin i siedmiu minut obie tenisistki zaliczyły po siedem przełamań. Amerykanka zdobyła o cztery punkty mniej (86-90), ale wyrównała na 2-2 bilans meczów z Putincewą.

W III rundzie Stephens zmierzy się ze Swietłaną Kuzniecową (WTA 153), która pokonała 4:6, 7:6(7), 6:2 Dajanę Jastremską (WTA 32). Rosjanka wróciła ze stanu 4:6, 3:5 i obroniła dwie piłki meczowe w dziewiątym gemie drugiego seta. W trwającym dwie godziny i 34 minuty spotkaniu posłała pięć asów (wszystkie w decydującej partii) i uzyskała pięć przełamań. Ukrainka popełniła osiem podwójnych błędów, z czego sześć w trzecim secie.

Madison Keys (WTA 18) wygrała 6:4, 6:1 z Darią Kasatkiną (WTA 41). Przy stanie 3:3 Amerykanka oddała podanie, a następnie jej łupem padło dziewięć z 10 kolejnych gemów. W ciągu 73 minut reprezentantka gospodarzy odparła dwa z trzech break pointów i uzyskała cztery przełamania. Zgarnęła 24 z 28 punktów przy własnym pierwszym serwisie. Było to piąte spotkanie tych tenisistek. Rosjanka jedynego seta zdobyła w 2016 roku w Wuhanie. Dwa lata temu zmierzyły się w Cincinnati i Keys straciła tylko trzy gemy. O ćwierćfinał Amerykanka zagra z Simoną Halep.

Sofia Kenin (WTA 22) w 72 minuty pokonała 6:4, 6:1 Zarinę Dijas (WTA 80). Przy 3:3 Kazaszka utrzymała podanie po obronie czterech break pointów, ale do końca meczu zdobyła jeszcze tylko jednego gema. Miała pięć szans na przełamanie i żadnej nie wykorzystała. Amerykanka zdobyła 23 z 30 punktów przy swoim pierwszym podaniu. W ubiegłym tygodniu Kenin osiągnęła półfinał w Toronto. W tym roku zdobyła dwa tytuły (Hobart, Majorka). W III rundzie reprezentantka gospodarzy zmierzy się z Eliną Switoliną.

Western & Southern Open, Cincinnati (USA)