WTA Kanton: Sofia Kenin zatrzymała Jasmine Paolini i jest w półfinale. Porażka Shuai Zhang

Sofia Kenin pokonała Jasmine Paolini i awansowała do półfinału turnieju WTA International w Kantonie. Rozstawiona z numerem czwartym Shuai Zhang przegrała z Viktoriją Golubić.

Sofia Kenin Getty Images / Quality Sport Images / Na zdjęciu: Sofia Kenin
Rozstawiona z numerem trzecim Sofia Kenin (WTA 20) trzy rywalki odprawiła bez straty seta i zameldowała się w półfinale imprezy w Kantonie. Najtrudniejszą przeprawę miała w ćwierćfinale. Wróciła z 2:5 w pierwszej partii i pokonała 7:5, 6:1 Jasmine Paolini (WTA 126). w ciągu 75 minut Amerykanka obroniła cztery z pięciu break pointów i zdobyła 33 z 40 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Było to drugie spotkanie tych tenisistek w 2019 roku. W Rzymie z wygranej również cieszyła się Kenin.

Dla Paolini był to drugi ćwierćfinał w głównym cyklu w sezonie, po Palermo. Kenin zdobyła tytuły w Hobart i na Majorce oraz zaliczyła finał w Acapulco. Zanotowała też półfinały imprez rangi Premier w Cincinnati i Toronto. W styczniu Amerykanka była klasyfikowana na 56. miejscu w rankingu, a w sierpniu zadebiutowała w Top 20.

W półfinale Kenin zmierzy się z Anną Blinkową (WTA 76), która wygrała 6:3, 6:1 z Marie Bouzkovą (WTA 63). W ciągu 77 minut Rosjanka odparła pięć z sześciu break pointów i zgarnęła 29 z 37 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Jest niepokonana od ośmiu meczów. Na początku września zdobyła tytuł w New Haven (challenger WTA). Do półfinału głównego cyklu Blinkowa awansowała po raz pierwszy.

Shuai Zhang (WTA 34) przegrała 3:6, 6:3, 4:6 z Viktoriją Golubić (WTA 73). Chinka nie wykorzystała prowadzenia 2:0 w trzecim secie. W trwającym dwie godziny i 23 minuty meczu miało miejsce 17 przełamań, z czego dziewięć dla Szwajcarki. Tenisistka z Zurychu kilka tygodni temu urwała Zhang trzy gemy w I rundzie US Open. Golubić osiągnęła pierwszy półfinał w głównym cyklu od października 2017 roku (Linz).

Kolejną rywalką Golubić będzie Samantha Stosur (WTA 129), która pokonała 6:2, 7:6(1) Ninę Stojanović (WTA 110). W drugim secie Australijka przegrywała 0:5, ale obroniła sześć piłek setowych i zapewniła sobie zwycięstwo w tie breaku. W ciągu 95 minut 35-latka z Gold Coast odparła 10 z 12 break pointów, a sama zamieniła na przełamanie cztery z ośmiu szans. Tenisistki te spotkały się w drugim kolejnym turnieju. W Nanchangu z wygranej cieszyła się Stojanović. Stosur osiągnęła pierwszy półfinał w głównym cyklu od czerwca 2018 roku (Majorka).

Guangzhou International Women's Open, Kanton (Chiny)
WTA International, kort twardy, pula nagród 500 tys. dolarów
czwartek, 19 września

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Sofia Kenin (USA, 3) - Jasmine Paolini (Włochy, Q) 7:5, 6:1
Viktorija Golubić (Szwajcaria) - Shuai Zhang (Chiny, 4) 6:3, 3:6, 6:4
Anna Blinkowa (Rosja) - Marie Bouzkova (Czechy) 6:3, 6:1
Samantha Stosur (Australia, WC) - Nina Stojanović (Serbia) 6:2, 7:6(1)

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Sofia Kenin awansuje do finału turnieju WTA w Kantonie?