Wtorek dniem pogromów rozstawionych

Marion Bartoli (Francja, 10), Dinara Safina (Rosja, 16), Agnes Szavay (Węgry, 20) i Lucie Safarova (Czechy, 22) w turnieju pań oraz Ivan Ljubicić (Chorwacja, 17), Nicolas Almagro (Hiszpania, 27) i Radek Stepanek (Czechy, 30) - wszyscy nie zagrają w drugiej rundzie Australian Open. Wtorek był jak do tej pory dniem największej ilości zaskoczeń w zawodach.

Adam Naruszewicz

Marion Bartoli uległa w swoim meczu Szwedce Sofii Arvidsson. W konsekwencji to reprezentantka Szwecji będzie rywalką Marty Domachowskiej. We wtorek Melbourne Park opuszczały także Dinara Safina, po porażce z Niemką Sabine Lisicki i Agnes Szavay, po przegranej z Rosjanką Jekateriną Makarową. Za absolutną sensację można jednak uznać porażkę Czeszki Lucie Safarovej z fatalnie grającą na początku sezonu Kolumbijką Cataliną Castano. Reprezentantka Kolumbii tydzień przed Australian Open potrafiła przegrać 0:6, 0:6 w eliminacjach turnieju WTA w Hobart, a w Melbourne wygrała ze znaną Czeszką 6:1, 6:4.

U mężczyzn również sporo niespodzianek. Jako pierwszy odpadł we wtorek Ivan Ljubicić, który w czterech setach uległ Holendrowi Robinowi Haase. Inny Chorwat - Marin Cilic ograł natomiast rozstawionego z numerem 27 Nicolasa Almagro. W pierwszej rundzie z zawododami pożegnał się też Radek Stepanek. Rozstawiony z numerem 30 Czech uległ w pięciu setach Amerykaninowi Vincentowi Spadea.

Mężczyźni:

Robin Haase (Holandia) - Ivan Ljubicić (Chorwacja, 17) 6:7 (2), 6:3, 6:0, 7:6 (1)

Marin Cilić (Chorwacja) - Nicolas Almagro (Hiszpania, 27) 7:6 (4), 7:5, 6:2

Vincent Spadea (USA) - Radek Stepanek (Czechy, 30) 2:6, 2:6, 7:5, 6:2, 6:3