Tenis. ATP Cordoba: Fernando Verdasco przegrał z kwalifikantem. Pablo Cuevas pokonał Federico Delbonisa

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Mike Owen / Na zdjęciu: Fernando Verdasco
Getty Images / Mike Owen / Na zdjęciu: Fernando Verdasco

Rozstawiony z numerem siódmym Fernando Verdasco w trzech setach przegrał z kwalifikantem Carlosem Tabernerem w I rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Cordobie. Oznaczony "szóstką" Pablo Cuevas ograł Federico Delbonisa.

Fernando Verdasco to tenisista nieprzewidywalny. Kiedy wzniesie się na wyżyny, jest w stanie pokonać każdego rywala. Lecz, gdy ma gorszy dzień, ponosi zaskakujące porażki. W poniedziałek pokazał swoje gorsze oblicze. W meczu I rundy turnieju ATP w Cordobie z Carlosem Tabernerem Hiszpan wygrał pierwszego seta, ale w dwóch kolejnych popełnił wiele niewymuszonych błędów i w efekcie uległ rodakowi 6:4, 1:6, 4:6.

Notowany na 198. miejscu w rankingu ATP Taberner, który do głównej drabinki Cordoba Open przebijał się przez kwalifikacje, w poniedziałek zapisał na swoim koncie cztery asy i pięć przełamań. Pokonując aktualnie 49. w klasyfikacji singlistów Verdasco, odniósł pierwsze w karierze zwycięstwo nad tenisistą z Top 100.

Po nieudanym styczniu, w którym na kortach twardych w Australii wygrał tylko jeden z sześciu rozegranych meczów, Pablo Cuevas przeniósł się na ulubioną ceglaną mączkę. Od razu zaprezentował się lepiej. W I rundzie turnieju w Cordobie po bardzo dobrym występie Urugwajczyk pokonał 7:5, 6:2 Federico Delbonisa.

Rozstawiony z numerem szóstym Cuevas w ciągu 95 minut rywalizacji zaserwował pięć asów, dwukrotnie oddał podanie i wykorzystał pięć z 11 break pointów. W II rundzie 34-latek z Salto zmierzy się z Gianlucą Magerem. Włoch w trzech partiach ograł kwalifikanta Juana Pablo Ficovicha.

Inauguracyjnym przeciwnikiem oznaczonego numerem trzecim Cristiana Garina został Attila Balazs. Węgier w spotkaniu otwarcia Cordoba Open 2020 po dwugodzinnej batalii okazał się lepszy od Lorenzo Sonego. Dla 31-latka z Budapesztu to pierwszy wygrany mecz w imprezie głównego cyklu od 20 lipca zeszłego roku, gdy w półfinale w Umagu pokonał Laslo Djere.

Cordoba Open, Cordoba (Argentyna) ATP 250, kort ziemny, pula nagród 546,3 tys. dolarów poniedziałek, 3 lutego

I runda gry pojedynczej:

Pablo Cuevas (Urugwaj, 6) - Federico Delbonis (Argentyna) 7:5, 6:2 Carlos Taberner (Hiszpania, Q) - Fernando Verdasco (Hiszpania, 7) 4:6, 6;1, 6:4 Attila Balazs (Węgry) - Lorenzo Sonego (Włochy) 6:2, 7:6(3) Gianluca Mager (Włochy) - Juan Pablo Ficovich (Argentyna, Q) 6:2, 3:6, 6:2

wolne losy: Diego Schwartzman (Argentyna, 1); Guido Pella (Argentyna, 2); Cristian Garin (Chile, 3/WC); Laslo Djere (Serbia, 4)