Tenis. ATP Rotterdam: porażki Daniła Miedwiediewa i Grigora Dimitrowa. Gael Monfils zaczął walkę o obronę tytułu

Najwyżej rozstawiony Danił Miedwiediew w dwóch setach przegrał z Vaskiem Pospisilem w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP 500 w Rotterdamie. W środę odpadli też Grigor Dimitrow i Karen Chaczanow, dalej gra Gael Monfils.

Marcin Motyka
Danił Miedwiediew PAP/EPA / NATASHA MORELLO / Na zdjęciu: Danił Miedwiediew
Danił Miedwiediew już w I rundzie pożegnał się z turniejem ATP 500 w Rotterdamie. Najwyżej rozstawiony Rosjanin w środę pokazał się z bardzo przeciętnej strony, trzykrotnie został przełamany i w 67 minut niespodziewanie przegrał 4:6, 3:6 z Vaskiem Pospisilem, zeszłotygodniowym finalistą imprezy w Montpellier, który jako ostatni dostał się bezpośrednio się do głównej drabinki zawodów w hali Ahoy.

Pokonując aktualnie piątego w rankingu ATP Miedwiediewa, Pospisil odniósł trzecie w karierze zwycięstwo nad tenisistą z czołowej "piątki" klasyfikacji singlistów. - Nie każdego dnia pokonujesz tenisistę takiego kalibru. Wyszedłem na kort z precyzyjnie nakreślonym planem, ale zrealizowanie go to inna sprawa. Nie byłem faworytem, a to wpływało na mnie relaksująco - mówił, cytowany przez portal atptour.com, Kanadyjczyk, który w II rundzie zmierzy się z Filipem Krajinoviciem.

Gael Monfils wygrał piąty mecz z rzędu. Francuz, zwycięzca turnieju w Montpellier w zeszłym tygodniu i obrońca tytułu w ABN AMRO World Tennis Tournament, pokonał 6:3, 6:2 Joao Sousę. - Dostosowanie się do nowych warunków nigdy nie jest łatwe, dlatego jestem zadowolony z tego, jak sobie poradziłem - powiedział Francuz, który w 1/8 finału zagra z rodakiem, Gillesem Simonem. 35-latek z Nicei ograł Michaiła Kukuszkina, kwalifikanta.

W turnieju nie ma już reprezentantów gospodarzy. Ostatni, Robin Haase, był o gem od wygranej nad Davidem Goffinem, ale po dwuipółgodzinnej batalii uległ Belgowi 6:3, 6:7(5), 4:6. Oznaczony "czwórką" Goffin o ćwierćfinał powalczy z Jannikiem Sinnerem. Włoch, posiadacz dzikiej karty, w I rundzie miał zmierzyć się z Radu Albotem, lecz Mołdawianin oddał mecz walkowerem z powodu choroby.

Trzeciego dnia ABN AMRO World Tennis Tournament 2020 rozegrano również spotkania II rundy. Na korcie centralnym z bardzo dobrej strony zaprezentował się Felix Auger-Aliassime. 19-letni Kanadyjczyk zaserwował cztery, przy własnym podaniu zdobył 72 proc. rozegranych punktów, uzyskał cztery przełamania i w 77 minut wygrał 6:4, 6:2 z Grigorem Dimitrowem.

Z kolei na bocznym korcie doszło do dwóch trzysetowych starć. Najpierw, w hiszpańskim boju, Pablo Carreno ograł 6:4, 2:6, 7:6(4) rozstawionego z numerem szóstym Roberto Bautistę. Następnie Daniel Evans pokonał 4:6, 6:3, 6:4 Karena Chaczanowa.

ABN AMRO World Tennis Tournament, Rotterdam (Holandia)