Tenis. ATP Nowy Jork: Kyle Edmund z drugim tytułem. W finale wygrał z Andreasem Seppim

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Steven Ryan / Na zdjęciu: Kyle Edmund, mistrz New York Open 2020
Getty Images / Steven Ryan / Na zdjęciu: Kyle Edmund, mistrz New York Open 2020

Kyle Edmund został triumfatorem turnieju ATP Tour 250 w Nowym Jorku. W finale Brytyjczyk pokonał Włocha Andreasa Seppiego i zdobył drugi tytuł w głównym cyklu.

W Uniondale w Nowym Jorku odbyła się trzecia edycja turnieju ATP. Tytuł zdobył Kyle Edmund (ATP 62), który wygrał 7:5, 6:1 z Andreasem Seppim (ATP 98). W pierwszym secie było jedno przełamanie, które Brytyjczyk uzyskał na 7:5. W drugiej partii dwa razy odebrał rywalowi podanie. W czwartym gemie Włoch odparł cztery break pointy, ale jego odrodzenie nie nastąpiło

W trwającym 81 minut meczu Edmund zaserwował 11 asów i zdobył 31 z 33 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Nie musiał bronić ani jednego break pointu, a sam wykorzystał trzy z siedmiu. Brytyjczyk podwyższył na 5-1 bilans meczów z Seppim. Było to ich drugie starcie w 2020 roku. W Auckland również zwyciężył Edmund w dwóch setach. Włoch jedyną wygraną zanotował dwa lata temu w Monte Carlo.

Włoch mógł odpaść w I rundzie, ale obronił piłkę meczową w starciu z Bośniakiem Damirem Dzumhurem. Problemy miał również w starciu z Australijczykiem Jordanem Thompsonem, ale odrodził się ze stanu 6:7, 1:3. Dzięki finałowi Seppi zapewnił sobie awans w rankingu na 80. miejsce. Triumf dał Edmundowi powrót do czołowej "50". Brytyjczyk jedynego seta stracił w ćwierćfinale z Koreańczykiem Soonem Woo Kwonem.

- Przez cały rok wykonuje się dużo ciężkiej pracy. Jest wiele wzlotów i upadków, których nie widać za kulisami. Zdobycie tego tytułu wiele dla mnie znaczy - powiedział Edmund dla atptour.com. Bilans tegorocznych meczów Brytyjczyka to 7-3.

Seppi pozostaje z trzema singlowymi tytułami głównego cyklu na koncie. Zdobył je w Eastbourne (2011) oraz Belgradzie i Moskwie (2012). Bilans finałów Włocha to teraz 3-7. Edmund odniósł drugi triumf. W 2018 roku zwyciężył w Antwerpii. Poza tym zaliczył finał w Marrakeszu (2018).

Najlepsi w deblu okazali się Dominic Inglot i Aisam-ul-Haq Qureshi, którzy wygrali 7:6(5), 7:6(6) z Amerykanami Steve'em Johnsonem i Reillym Opelką. Dla Brytyjczyka to 13., a dla Pakistańczyka 18. deblowy tytuł w głównym cyklu. W tym roku doszli razem do finału w Montpellier.

New York Open, Nowy Jork (USA) ATP World Tour 250, kort twardy w hali, pula nagród 719,3 tys. dolarów niedziela, 16 lutego

finał gry pojedynczej:

Kyle Edmund (Wielka Brytania, 8) - Andreas Seppi (Włochy) 7:5, 6:1

finał gry podwójnej:

Dominic Inglot (Wielka Brytania) / Aisam-ul-Haq Qureshi (Pakistan) - Steve Johnson (USA) / Reilly Opelka (USA) 7:6(5), 7:6(6)

Zobacz także: ATP Rotterdam: Felix Auger-Aliassime bez szans. Gael Monfils obronił tytuł ATP Rio de Janeiro: Dominic Thiem faworytem, pech obrońcy tytułu. Łukasz Kubot i Marcelo Melo zagrają debla

Czy w 2020 roku Kyle Edmund osiągnie wielkoszlemowy ćwierćfinał?