Tenis. ATP Marsylia: Hubert Hurkacz - Antoine Hoang. Pewny awans Polaka do II rundy

Hubert Hurkacz nie marnował czasu i pewnie zameldował się w II rundzie halowego turnieju ATP Tour 250 na kortach twardych w Marsylii. We wtorkowym pojedynku polski tenisista pokonał Francuza Antoine'a Hoanga 6:4, 6:1.

Rafał Smoliński
Hubert Hurkacz Getty Images / Andy Cheung / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
W 2018 roku Hubert Hurkacz (ATP 29) i Antoine Hoang (ATP 129) spotkali się w ramach halowych zawodów ATP Challenger Tour we francuskiej miejscowości Brest, gdzie nasz reprezentant zwyciężył 7:6(1), 6:3. Teraz dzieli ich 100 miejsc w rankingu ATP, ale ich pojedynek w Marsylii doszedł do skutku, ponieważ Francuz otrzymał od organizatorów dziką kartę do głównej drabinki.

24-letni reprezentant Trójkolorowych zagroził "Hubiemu" tylko w pierwszym secie, gdy w szóstym gemie tenisista z Wrocławia wygrał serwis ze stanu 0-30. Potem Hurkacz nie dał rywalowi żadnych szans. Losy premierowej odsłony rozstrzygnęły się w dziewiątym gemie, w którym Polak wykorzystał drugiego break pointa. Po zmianie stron nasz zawodnik szybko zakończył seta przy pierwszej okazji.

Hurkacz kontynuował dobrą grę na początku drugiej odsłony. Po wygraniu 12 z 14 punktów uzyskał dwa przełamania i wyszedł na 3:0. Wówczas przytrafił się mu jeden moment zawahania, w którym podwójny błąd kosztował go stratę serwisu. Jednak jeszcze przed zmianą stron Polak odzyskał przewagę dwóch przełamań. Do tego w siódmym gemie wypracował przy podaniu Francuza trzy piłki meczowe i wykorzystał już pierwszą.

Nasz reprezentant posłał pięć asów i miał dwa podwójne błędy. Po trafionym pierwszym podaniu wygrał aż 92 proc. punktów (22 na 24). W sumie Hurkacz wykorzystał pięć z siedmiu break pointów i tylko raz dał się przełamać. Hoang nie zdobył nawet 50 proc. piłek przy własnym serwisie (23 na 50). W całym meczu wywalczył tylko 37 z 96 rozegranych punktów.

Po 64 minutach Hurkacz pewnie pokonał Hoanga 6:4, 6:1. Dzięki temu awansował do II rundy i powtórzył zeszłoroczny wynik z Pałacu Sportu w Marsylii. Jego kolejnym przeciwnikiem będzie doświadczony Vasek Pospisil (deblowy partner Polaka z US Open 2019 i Australian Open 2020), który we wtorek pokonał 7:6(6), 6:3 zdolnego Fina Emila Ruusuvuoriego (triumfatora ITF Juniors Masters 2017). Polak i Kanadyjczyk zagrają ze sobą w środę o godz. 12:00 na korcie centralnym.