ATP Stuttgart: Czwarty finał Hanescu

Victor Hanescu (nr 4) pokonał Fabio Fogniniego (ATP 67) 6:3, 6:7(4), 6:2 w półfinale turnieju Mercedes Cup rozgrywanego na kortach ziemnych w Stuttgarcie (z pulą nagród 450 tys. dolarów). Rywalem Rumuna w finale będzie Francuz Jeremy Chardy (ATP 43).

Hanescu pokonał Chardy'ego przed rokiem w Gstaad w drodze po swój jedyny dotychczas tytuł. Będzie to trzecie spotkanie obu tenisistów. W marcu tego roku w prestiżowym turnieju BNP Paribas Open w Indian Wells górą był Francuz. Rumun po raz czwarty zagra w finale turnieju ATP.

27-letni Hanescu w trwającym dwie godziny i 16 minut meczu z Fogninim wygrał 62 proc. piłek przy swoim serwisie oraz obronił sześć z 10 break pointów. Bilans tegorocznych spotkań Rumuna to teraz 18-18.

22-letni Fognini, który po raz pierwszy w tym sezonie zagrał w półfinale turnieju ATP, w piątek pokonał w trzech setach Rosjanina Nikołaja Dawidienkę (nr 2). W meczu z Hanescu Włoch popełnił trzy podwójne błędy serwisowe i siedem razy stracił własne podanie.

Chardy w sobotę rozegrał dwa spotkania. Najpierw w przełożonym z piątku ćwierćfinale (przyczyną padający deszcz) pokonał Mischę Zvereva (ATP 45) 7:6(4), 6:1. Francuz w meczu tym obronił sześć z siedmiu break pointów. Następnie 22-latek z Boeil-Bezing uporał się z innym Niemcem Nicolasem Kieferem (ATP 40), który w sobotę rano okazał się lepszy od Łukasza Kubota (ATP 127). Doświadczony reprezentant gospodarzy zaserwował 10 asów, ale przegrał 3:6, 5:7.

32-letni Kiefer miał szansę na swój pierwszy finał od 2007 roku (Roger Cup). Po raz drugi uległ on Chardy'emu w swojej ojczyźnie. W maju w Monachium przegrał 4:6, 6:7(8).

półfinały gry podwójnej:

Victor Hanescu/Horia Tecau (Rumunia) - Łukasz Kubot/Oliver Marach (Polska/Austria, 1) 6:4, 7:5

Frantisek Cermak/Michal Mertinak (Czechy/Słowacja, 4) - Mariusz Fyrstenberg/Marcelo Melo (Polska/Brazylia) 3:6, 6:2, 10-4

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.