Tenis. WTA Stambuł: Eugenie Bouchard rywalką Swietłany Kuzniecowej. Trudne otwarcie Caroline Garcii

Eugenie Bouchard wygrała z Wiktorią Tomową i zmierzy się ze Swietłaną Kuzniecową w II rundzie turnieju WTA International w Stambule. Caroline Garcia pokonała w trzech setach Caglę Buyukakcay.

Eugenie Bouchard PAP/EPA / ROB PREZIOSO / Na zdjęciu: Eugenie Bouchard
Eugenie Bouchard (WTA 272) ma za sobą trzy mecze w Stambule. Przeszła dwustopniowe kwalifikacje, do których otrzymała dziką kartę. Odprawiła w nich Serbkę Ivanę Jorović i Szwajcarkę Leonie Küng. W I rundzie turnieju głównego Kanadyjka pokonała 6:2, 6:4 Wiktorię Tomową (WTA 133). W ciągu 94 minut finalistka Wimbledonu 2014 wykorzystała sześć z dziewięciu break pointów. Kolejną jej rywalką będzie Swietłana Kuzniecowa.

Caroline Garcia (WTA 50) zwyciężyła 6:4, 0:6, 7:5 Caglę Buyukakcay (WTA 186). W drugim secie Francuzka zdobyła tylko 16 punktów, ale w trzecim skruszyła opór Turczynki. W trwającym dwie godziny i 31 minut meczu tenisistka z Lyonu siedem razy oddała podanie, a sama wykorzystała sześć z 14 szans na przełamanie.

W II rundzie Garcia zmierzy się z Terezą Martincovą (WTA 136), która pokonała 7:6(5), 6:3 Greet Minnen (WTA 107). Czeszka wróciła ze stanu 3:5 w pierwszym secie. W ciągu godziny i 50 minut zniwelowała pięć z siedmiu break pointów i zaliczyła cztery przełamania. Alison van Uytvanck (WTA 60) wygrała 6:3, 6:4 z Viktorią Kuzmovą (WTA 85). Belgijka zdobyła 24 z 28 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

Następną przeciwniczką van Uytvanck będzie Danka Kovinić (WTA 92), która wróciła z 2:4 w pierwszym secie i pokonała 7:5, 6:2 Katerynę Bondarenko (WTA 349). W ciągu 86 minut Czarnogórka trzy razy oddała podanie, a sama zamieniła na przełamanie sześć z 11 szans. Margarita Gasparian (WTA 117) w 64 minuty rozbiła 6:2, 6:0 Pemrę Ozgen (WTA 214). Rosjanka zaserwowała pięć asów i wykorzystała sześć z 10 break pointów. W II rundzie spotka się ze Szwedką Rebekką Peterson.

Misaki Doi (WTA 81) zwyciężyła 6:7(4), 7:5, 6:1 Ellen Perez (WTA 248) po dwóch godzinach i 21 minutach. Australijka popełniła dziewięć podwójnych błędów, pięć w drugim i cztery w trzecim secie. Japonka obroniła sześć z ośmiu break pointów, a sama uzyskała sześć przełamań. O ćwierćfinał zmierzy się z Patricią Marią Tig (WTA 88), która w godzinę i 57 minut pokonała 6:3, 7:5 Olgę Danilović (WTA 174). Rumunka zrobiła 10 podwójnych błędów, ale też dziewięć razy odebrała Serbce podanie.

TEB BNP Paribas Istanbul Cup, Stambuł (Turcja)