Tenis. ATP Wiedeń: Novak Djoković czeka w ćwierćfinale na Huberta Hurkacza. Polak zagra w czwartek

Najwyżej rozstawiony Novak Djoković w dwóch setach pokonał Bornę Coricia w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP 500 w Wiedniu. Do ćwierćfinału awansował też Kevin Anderson, odpadł za to Felix Auger-Aliassime.

Marcin Motyka
Novak Djoković PAP/EPA / CHRISTIAN BRUNA / Na zdjęciu: Novak Djoković
Za Novakiem Djokoviciem drugi mecz w turnieju ATP w Wiedniu. Drugi, w którym przetrwał słabsze momenty i odniósł zwycięstwo bez straty seta. Po tym, jak na otwarcie wyeliminował Filipa Krajinovicia, w środowym spotkaniu 1/8 finału okazał się lepszy od Borny Coricia. Najwyżej rozstawiony Serb po dwóch godzinach i siedmiu minutach wyrównanej rywalizacji pokonał Chorwata 7:6(11), 6:3, w pierwszej partii broniąc czterech setboli.

Tym samym Djoković podwyższył na 4-0 bilans oficjalnych pojedynków z Coriciem. - To był wymagający mecz. Borna to wspaniały wojownik i mój przyjaciel. Bardzo dobrze serwował. O losach meczu być może zadecydował tie break. Wygrałem go i cieszy mnie to, że w odpowiednim momencie potrafię grać najlepiej - powiedział tenisista z Belgradu, cytowany przez atptour.com.

W ćwierćfinale, w piątek, najwyżej rozstawiony Djoković zmierzy się z Hubertem Hurkaczem bądź z Lorenzo Sonego, "szczęśliwym przegranym" z kwalifikacji. Mecz Polaka z Włochem odbędzie się w czwartek. Został zaplanowany na korcie Next Gen jako drugie spotkania dnia od godz. 13:00.

Do ćwierćfinału Erste Bank Open awansował już także Kevin Anderson. Afrykaner po 82 minutach pokonał 7:5, 6:1 Pablo Carreno, ogrywając Hiszpana po raz piąty w ich szóstej konfrontacji na poziomie ATP Tour.

Kolejnym przeciwnikiem Andersona będzie oznaczony "czwórką" Rosjanin Danił Miedwiediew albo kanadyjski kwalifikant Vasek Pospisil, który w środę w meczu I rundy wygrał 7:5, 7:5 z młodszym i wyżej notowanym rodakiem, Felixem Augerem-Aliassime'em.