Klęska jednej z faworytek, Belinda Bencić za burtą. Aryna Sabalenka szybkim krokiem w kolejnej rundzie

Szósta rakieta globu w 53 minuty pożegnała się z turniejem WTA 1000 w Dubaju. Odpadła Belinda Bencić, a Aryna Sabalenka pewnie awansowała do kolejnej rundy.

Aryna Sabalenka Getty Images / Francois Nel / Na zdjęciu: Aryna Sabalenka
Karolina Pliskova (WTA 6) w Dubaju osiągnęła finał w 2015 roku. Tym razem nie będzie miło wspominać występu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Na otwarcie stoczyła trzysetową batalię z Łotyszką Anastasiją Sevastovą. W środę doznała klęski z Jessicą Pegulą (WTA 36). Czeszka przegrała 0:6, 2:6. Spotkanie trwało tylko 53 minuty.

W pierwszym secie Pliskova zdobyła tylko 10 punktów. W drugiej partii objęła prowadzenie 2:0, ale straciła sześć gemów z rzędu. W całym meczu popełniła siedem podwójnych błędów i sześć razy została przełamana. Pegula w tegorocznym Australian Open osiągnęła pierwszy wielkoszlemowy ćwierćfinał. Amerykanka w drugim kolejnym turnieju pokonała Pliskovą (6:3, 6:1 w Dosze)

Odpadła również Belinda Bencić (WTA 12), która uległa 1:6, 6:2, 5:7 Anastazji Potapowej (WTA 88). W trwającym dwie godziny i 17 minut meczu Rosjanka popełniła 12 podwójnych błędów, ale też obroniła dziewięć z 11 break pointów. Uzyskała trzy przełamania.

Aryna Sabalenka (WTA 8) pokonała 6:3, 6:2 Anett Kontaveit (WTA 24). W ciągu 64 minut Białorusinka zaserwowała sześć asów i wywalczyła 29 z 37 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła jeden break point, a sama spożytkowała trzy z pięciu okazji na przełamanie. W ćwierćfinale tenisistka z Mińska mogła być rywalką Igi Świątek, ale Polka przegrała 0:6, 4:6 z Garbine Muguruzą.

Swietłana Kuzniecowa (WTA 41) w poprzedniej rundzie wyeliminowała Elinę Switolinę. W ten sposób wygrała 21. mecz w Dubaju (najwięcej spośród aktywnych tenisistek). Jest trzykrotną finalistką tej imprezy. Tym razem Rosjanka w 73 minuty przegrała 3:6, 2:6 z Barborą Krejcikovą (WTA 63). Czeszka zdobyła 24 z 31 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała cztery z sześciu break pointów. W ćwierćfinale zmierzy się z Potapową.

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)