Nie miał litości dla rywala. Efektowna akcja Hurkacza [WIDEO]

Hubert Hurkacz w niedzielę odniósł drugie zwycięstwo na kortach w Madrycie. Tym razem Polak pokonał Daniela Altmaiera, a wielu kibiców zapewne biło brawo po jego fantastycznej akcji, która zamknęła pierwszego seta tego meczu.

Mateusz Byczkowski
akcja z udziałem Huberta Hurkacza Twitter / Na zdjęciu: akcja z udziałem Huberta Hurkacza
Forma Huberta Hurkacza na "mączce" naprawdę cieszy. Fantastycznie zaprezentował się w Estoril, gdzie wygrał cały turniej. Później nadszedł czas na prestiżową imprezę w Monte Carlo. Tam wrocławianina w 1/8 finału zatrzymał świetny Casper Ruud.

Dwa tygodnie przerwy i popularny "Hubi" powrócił do rywalizacji. Tym razem walczy o triumf w Madrycie. Po zwycięstwie nad Jackiem Draperem (2:0), przyszedł czas na kolejne starcie - z Danielem Altmaierem.

Hubert Hurkacz w niedzielę również wyglądał bardzo solidnie. Potwierdza to ostatnia akcja pierwszego seta, kiedy polski tenisista przełamał rywala.

Dziewiąty zawodnik rankingu ATP zrobił to książkowo - rozrzucił Niemca po korcie, który pod presją zagrał piłkę na aut.

Ostatecznie Hubert Hurkacz wygrał 2:0 z Danielem Altmaierem. Już we wtorek (30 kwietnia) zagra o ćwierćfinał imprezy w Madrycie. Jego rywalem będzie Taylor Fritz.