ATP Madryt: Andriej Rublow z problemami w pierwszym meczu. Porażki kanadyjskich gwiazd

Andriej Rublow przetrwał trudny moment i w trzech setach pokonał Tommy'ego Paula w II rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP Masters 1000 w Madrycie. Odpadły kanadyjskie gwiazdy - Denis Shapovalov i Felix Auger-Aliassime.

Marcin Motyka
Andriej Rublow PAP/EPA / Rodrigo Jimenez / Na zdjęciu: Andriej Rublow
Trzy tygodnie temu w Monte Carlo Andriej Rublow osiągnął pierwszy w karierze finał rangi ATP Masters 1000. W tym Rosjanin przystąpił do rywalizacji w kolejnym turnieju złotej serii - w Madrycie. We wtorek, w II rundzie (w I rundzie miał wolny los), zmierzył się z Tommym Paulem i miał bardzo trudną przeprawę. Był o pięć punktów od porażki, ale przetrwał kryzysowy moment i pokonał Amerykanina 6:7(5), 6:3, 6:4.

- Kiedy wygrywasz, choć sprawy nie układają się dobrze, a ty nie grasz najlepiej, jest to ważne dla poczucia pewności siebie. Dlatego cieszę się, że odwróciłem losy tego meczu - powiedział w pomeczowym wywiadzie na korcie rozstawiony z numerem szóstym Rublow, który w ciągu dwóch godzin i 19 minut gry zapisał na swoim koncie siedem asów, pięć przełamań i 32 uderzenia kończące.

W 1/8 finału zameldował się już także Aleksander Bublik. Kazach zaserwował dziesięć asów, wykorzystał trzy z 14 break pointów, posłał 22 zagrania wygrywające i pokonał 6:4, 5:7, 6:4 oznaczonego numerem 11. Denisa Shapovalova.

We wtorek rozgrywano przede wszystkim mecze I rundy. W najciekawiej zapowiadającym się Kei Nishikori, finalista Mutua Madrid Open z 2014 roku, po 138-minutowej batalii wygrał 6:7(6), 6:2, 6:2 z Karenem Chaczanowem. - Na początku byłem zbyt spięty. Po pierwszym secie poczułem się lepiej i zacząłem grać bardziej agresywnie - skomentował Japończyk, który w 1/16 finału zmierzy się z Alexandrem Zverevem, turniejową "piątką".

Inauguracyjnym przeciwnikiem powracającego do tenisa po absencji spowodowanej zakażeniem koronawirusem Daniła Miedwiediewa został Alejandro Davidovich. Hiszpan po trzech tie breakach i prawie trzech godzinach rywalizacji okazał się lepszy od Pierre'a-Huguesa Herberta.

Rozstawiony z numerem 14. Jannik Sinner wyeliminował Guido Pellę, który skreczował w połowie drugiego seta z powodu kontuzji prawej nogi. Debiutujący w Madrycie 19-letni Włoch w II rundzie zagra z Alexeiem Popyrinem. Australijski kwalifikant pokonał 6:3, 7:6(4) Jana-Lennarda Struffa.

Odpadł oznaczony numerem 15. Felix Auger-Aliassime. Kanadyjczyk zdobył tylko pięć gemów w pojedynku z Casperem Ruudem. Norweg o awans do 1/8 finału powalczy z Yoshihito Nishioką. Japończyk wszedł do drabinki jako "szczęśliwy przegrany" z eliminacji, zastępując Camerona Norrie'ego, i we wtorek ograł 6:2, 6:4 Filipa Krajinovicia.

Albert Ramos utrzymał dobrą formę. Hiszpan, zeszłotygodniowy triumfator imprezy w Estoril, na otwarcie zmagań w Madrycie pokonał 7:5, 5:7, 6:4 Taylora Fritza. Kolejnym rywalem 33-latka z Barcelony będzie Federico Delbonis.

Albert Ramos (Hiszpania) - Taylor Fritz (USA) 7:5, 5:7, 6:4
Alejandro Davidovich (Hiszpania) - Pierre-Hugues Herbert (Francja, Q) 6:7(5), 7:6(4), 7:6(4)
Alexei Popyrin (Australia, Q) - Jan-Lennard Struff (Niemcy) 6:3, 7:6(4)
Yoshihito Nishioka (Japonia, LL) - Filip Krajinović (Serbia) 6:2, 6:4