Andżelika Kerber lepsza w batalii mistrzyń Wimbledonu. Katerina Siniakova zagra o tytuł

Andżelika Kerber odrodziła się w starciu mistrzyń Wimbledonu i powalczy o tytuł w turnieju WTA 250 w Bad Homburgu. Drugą finalistką została Katerina Siniakova.

Andżelika Kerber Getty Images / Boris Streubel / Na zdjęciu: Andżelika Kerber
W piątek w Bad Homburgu zostały rozegrane ćwierćfinały (w czwartek nie odbyły się z powodu deszczu) i półfinały. Andżelika Kerber (WTA 28) odniosła dwa trzysetowe zwycięstwa. Najpierw wykorzystała pięć z 10 break pointów i pokonała 2:6, 6:3, 6:3 Amandę Anisimovą (WTA 81). Następnie Niemka wygrała 3:6, 6:4, 7:6(3) z Petrą Kvitovą (WTA 12).

Kerber ze stanu 3:6, 1:3 doprowadziła do trzeciego seta. W nim również odrabiała straty, z 0:2. Przy 6:5 Kvitova serwowała po awans do finału, ale została przełamana. W tie breaku Niemka wyszła na 4-0 i kontrolowała sytuację. W trwającym dwie godziny i cztery minuty meczu obie tenisistki zaliczyły po sześć przełamań. O dwa punkty więcej zdobyła Czeszka (97-95).

Kerber poprawiła na 7-8 bilans meczów z Kvitovą. Obie tenisistki są mistrzyniami Wimbledonu. Niemka w Londynie triumfowała w 2018 roku. Na Czeszkę nie było mocnych w latach 2011 i 2014. Wcześniej w ćwierćfinale Kvitova obroniła piłkę setową w tie breaku drugiego seta i wygrała 6:3, 7:6(10) z Nadią Podoroską (WTA 39).

Katerina Siniakova (WTA 76) piątek rozpoczęła od pokonania 7:5, 6:4 Laury Siegemund (WTA 55). Czeszka wykorzystała sześć z 11 break pointów. W półfinale trafiła na Sarę Sorribes (WTA 54), która tego dnia wyszła na kort raz. W ćwierćfinale nie doszło do jej starcia z Wiktorią Azarenką (WTA 14), bo Białorusinka wycofała się.

Siniakova wygrała z Sorribes 6:2, 6:4. W ciągu 81 minut Czeszka zgarnęła 24 z 31 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała cztery z pięciu break pointów. Było to drugie spotkanie tych tenisistek. W 2017 roku w Bogocie ze zwycięstwa cieszyła się Hiszpanka.

Kerber osiągnęła pierwszy finał od 2019 roku i turnieju w Eastbourne, również rozgrywanego na trawie. W sobotę powalczy o trzeci tytuł na tej nawierzchni, po Brmingham 2015 i Wimbledonie 2018. Niemka ma bilans wszystkich finałów 12-18. Siniakova do tej pory odniosła dwa triumfy w 2017 roku, w Shenzhen i Bastad. Czeszka doszła do piątego finału, pierwszego od stycznia 2018 (Shenzhen).