Iga aż zakryła dłonią usta. Sabalenka błyskawicznie przeprosiła

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Na zdjęciach: Aryna Sabalenka i Iga Świątek
Getty Images / Na zdjęciach: Aryna Sabalenka i Iga Świątek
zdjęcie autora artykułu

Aryna Sabalenka nie miała argumentów w sobotnim finale przeciwko Idze Świątek. Raz Białorusinka wystraszyła jednak liderkę światowego rankingu WTA. Prawie trafiła bowiem nią piłką. Oczywiście nie zrobiła tego celowo i od razu przeprosiła.

W tym artykule dowiesz się o:

Do nieprzyjemnej sytuacji doszło w drugim secie przy stanie 3:3 w gemach. Idze Świątek udało się odebrać mocny serwis Aryny Sabalenki, która wykorzystała fakt, że piłka w pewnym momencie była tuż przy siatce i wykonała piekielny smecz. O mały włos i trafiłaby raszyniankę.

Widocznie liderka światowego rankingu się wystraszyła, ponieważ zakryła dłonią usta. Rywalka podniosła rękę w celu przeprosin, ponieważ oczywiście nie zrobiła tego celowo.

Mimo to Iga Świątek bez większych problemów dokończyła spotkanie i wygrała 2:0 (6:2, 6:3). Tym samym zanotowała trzeci triumf w Rzymie w swojej karierze.

- Tym razem nie zapomnę, zacznę od Igi. Gratuluję niesamowitych kilku tygodni. Mam nadzieję, że uda nam się dotrzeć do finału Rolanda Garrosa. I że tam cię dorwę - powiedziała Aryna Sabalenka po sobotnim meczu (więcej TUTAJ).

Przypomnijmy, że kwalifikacje do tegorocznej edycji Rolanda Garrosa ruszą już w przyszłym tygodniu. Turniej główny rozgrywany będzie w dniach 26 maja - 09 czerwca 2024.

Zobacz też: Wielka Iga Świątek! Rekordzistka

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Siadło idealnie! Bramkarz nic nie mógł zrobić

Źródło artykułu: WP SportoweFakty