Dwukrotna mistrzyni Wimbledonu za burtą. Odprawiła ją inna wielkoszlemowa triumfatorka

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / NEIL HALL / Na zdjęciu: Petra Kvitova
PAP/EPA / NEIL HALL / Na zdjęciu: Petra Kvitova

Już pierwszego dnia z Wimbledonem 2021 pożegnała się czeska tenisistka, która w imprezie triumfowała dwa razy. Wyeliminowała ją inna wielkoszlemowa mistrzyni.

Petra Kvitova (WTA 10) Wimbledon wygrała w 2011 i 2014 roku. Tym razem odpadła już w I rundzie po porażce 3:6, 4:6 ze Sloane Stephens (WTA 73), mistrzynią US Open 2017. Dla Czeszki był to 13. występ w londyńskiej imprezie i po raz czwarty odpadła po pierwszym meczu. Amerykanka notuje dziewiąty start w turnieju. Jej najlepszym wynikiem jest ćwierćfinał z 2013 roku.

W trwającym 77 minut meczu obie tenisistki miały po pięć break pointów. Stephens uzyskała trzy przełamania, a tylko raz straciła podanie. Zanotowano jej 12 kończących uderzeń i 14 niewymuszonych błędów. Kvitova miała osiem piłek wygranych bezpośrednio i 20 pomyłek. Amerykanka podwyższyła na 3-1 bilans spotkań z Czeszką.

Garbine Muguruza (WTA 12) w 50 minut rozbiła 6:0, 6:1 Fionę Ferro (WTA 51). Hiszpanka, która w Wimbledonie triumfowała w 2017 roku, wykorzystała siedem z 10 break pointów. Odpadła inna wielkoszlemowa mistrzyni, Swietłana Kuzniecowa (WTA 40). Rosjanka w drugim secie z 1:5 zbliżyła się na 3:5, ale ostatecznie przegrała 3:6, 3:6 z Lesley Pattinamą Kerkhove (WTA 174).

Madison Keys (WTA 27) w 73 minuty wygrała 6:3, 6:4 z Katie Swan (WTA 292). Amerykanka posłała osiem asów i zgarnęła 29 z 34 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Nie musiała bronić break pointów, a sama wykorzystała dwie z ośmiu okazji na przełamanie. Naliczono jej 17 kończących uderzeń przy 23 niewymuszonych błędach. Brytyjka spotkanie zakończyła z siedmioma piłkami wygranymi bezpośrednio i 25 pomyłkami.

Jekaterina Aleksandrowa (WTA 36) w 58 minut pokonała 6:1, 6:3 Laurę Siegemund (WTA 54). Rosjanka zaserwowała pięć asów i wywalczyła 22 z 25 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Zniwelowała trzy break pointy i zamieniła na przełamanie cztery z sześciu okazji. Pokusiła się o 25 kończących uderzeń przy 28 niewymuszonych błędach. Niemce zanotowano siedem piłek wygranych bezpośrednio i 22 pomyłki.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania) Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród 35 mln funtów poniedziałek, 28 czerwca

I runda gry pojedynczej kobiet:

Garbine Muguruza (Hiszpania, 11) - Fiona Ferro (Francja) 6:0, 6:1 Madison Keys (USA, 23) - Katie Swan (Wielka Brytania, Q) 6:3, 6:4 Jekaterina Aleksandrowa (Rosja, 32) - Laura Siegemund (Niemcy) 6:1, 6:3 Sloane Stephens (USA) - Petra Kvitova (Czechy, 10) 6:3, 6:4 Lauren Davis (USA) - Jodie Burrage (Wielka Brytania, WC) 6:2, 6:1 Lesley Pattinama Kerkhove (Holandia, Q) - Swietłana Kuzniecowa (Rosja) 6:3, 6:3 Maria Camila Osorio Serrano (Kolumbia, Q) - Anna Kalinska (Rosja, Q) 1:6, 6:0, 6:4

Program i wyniki turnieju kobiet

Czytaj także: Iga Świątek zachowała wysoką pozycję. Petra Kvitova wróciła do Top 10 Co z treningiem Igi Świątek z Andym Murrayem? Polka zabrała głos w tej sprawie

Czy Petra Kvitova wygra jeszcze wielkoszlemowy turniej?