ATP Toronto: deszcz odmienił Daniła Miedwiediewa. Stefanos Tsitsipas zrewanżował się za Tokio

Odmieniony po przerwie spowodowanej opadami deszczu Danił Miedwiediew pokonał Aleksandra Bublika i awansował do III rundy turnieju ATP Masters 1000 w Toronto. Stefanos Tsitsipas zrewanżował się Ugo Humbertowi za porażkę w igrzyskach w Tokio.

Marcin Motyka
Danił Miedwiediew Getty Images / Julian Avram/Icon Sportswire / Na zdjęciu: Danił Miedwiediew
Podczas meczu II rundy turnieju ATP Masters 1000 w Toronto przeciw Aleksandrowi Bublikowi Danił Miedwiediew zaprezentował dwa oblicza. Na początku był niechlujny, popełniał wiele błędów i w efekcie przegrywał. Jednak po prawie godzinnej przerwie spowodowanej opadami deszczu, jaka nastąpiła w drugim secie, wrócił na kort odmieniony. Ograniczył liczbę pomyłek i zaczął skuteczniej serwować oraz returnować. Dzięki temu odwrócił losy spotkania i pokonał Kazacha 4:6, 6:3, 6:4.

- Przerwa wywołana deszczem bardzo mi pomogła - przyznał Miedwiediew, cytowany przez atptour.com. - Nie wiem, czy zmieniły się warunki, ale po powrocie na kort zacząłem grać znacznie lepiej. Wiedziałem, że muszę to zrobić, jeśli chcę wygrać - dodał najwyżej rozstawiony Rosjanin.

Stefanos Tsitsipas odpadł z igrzysk olimpijskich po porażce z Ugo Humbertem. We wtorek Grek zrewanżował się Francuzowi za porażkę z Tokio i zwyciężył 6:3, 6:7(13), 6:1. Tenisista z Aten potrzebował do wygranej aż dwóch godzin i 36 minut gry, choć mógł skończyć spotkanie o wiele szybciej. Jednak w drugim secie roztrwonił prowadzenie 5:3 i zmarnował pięć piłek meczowych.

Casper Ruud w lipcu w ciągu trzech tygodni wygrał trzy turnieje na ceglanej mączce w Europie (w Bastad, Gstaad i w Kitzbuehel). Sierpniową rywalizację na kortach twardych w Ameryce Północnej także rozpoczął od zwycięstwa. We wtorek pokonał 6:3, 3:6, 6:3 Marina Cilicia. Dla 22-letniego Norwega to 12. wygrany mecz z rzędu. Tak dobrej serii nie miał nigdy w karierze.

Z National Bank Open 2021 odpadł rozstawiony z numerem 14. Grigor Dimitrow. Bułgar przegrał 3:6, 4:6 z Reillym Opelką. Amerykanin we wtorkową noc doskonale serwował - posłał 12 asów, przy własnym podaniu zdobył 42 z 56 rozegranych punktów i ani razu nie dał się przełamać.

W ostatnim meczu I rundy Benoit Paire ograł 6:3, 6:4 Mackenzie'ego McDonalda, zeszłotygodniowego finalistę zawodów w Waszyngtonie. W II rundzie Francuz zmierzy się z oznaczonym numerem ósmym Diego Schwartzmanem.

Benoit Paire (Francja) - Mackenzie McDonald (USA, SE) 6:3, 6:4

ATP Toronto: Rafael Nadal zrezygnował z walki o obronę tytułu. Powróciły problemy Hiszpana

Kto osiągnie lepszy wynik w turnieju w Toronto?