Świetny dzień Australijek. Jedna z nich zagra z Garbine Muguruzą

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Astra Sharma
Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Astra Sharma

Za Australijkami bardzo dobry dzień w Indian Wells (WTA 1000). Astra Sharma wyeliminowała Chorwatkę Donnę Vekić, a efektownie do kolejnej rundy awansowała Ajla Toljanović.

W Indian Wells dokończona została II runda. Astra Sharma (WTA 102) zwyciężyła 6:4, 2:6, 6:3 Donnę Vekić (WTA 99) po godzinie i 57 minutach. Chorwatka popełniła dziewięć podwójnych błędów. Australijka zaserwowała siedem asów i zdobyła o trzy punkty więcej (86-83). Obie tenisistki zaliczyły po trzy przełamania. Kolejną rywalką Sharmy będzie Rosjanka Daria Kasatkina.

Ajla Tomljanović (WTA 47) rozbiła 6:0, 6:2 Usue Maitane Arconadę (WTA 189). W ciągu 76 minut Australijka zdobyła 24 z 32 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła trzy break pointy, a sama wykorzystała pięć z siedmiu szans na przełamanie. W II rundzie zmierzy się z Hiszpanką Garbine Muguruzą.

Mayar Sherif (WTA 72) w 90 minut pokonała 6:1, 6:3 Dankę Kovinić (WTA 87). Egipcjanka zniwelowała sześć break pointów i zamieniła na przełamanie wszystkie cztery okazje. Zarina Dijas (WTA 108) wygrała 6:3, 6:3 z Nao Hibino (WTA 121). Kazaszka w obu setach odrabiała straty. W pierwszym wróciła z 1:3, a w drugim z 0:2.

Amanda Anisimova (WTA 81) zgarnęła 58 z 87 rozegranych punktów (66,7 proc.) i w 53 minuty rozbiła 6:1, 6:1 Katrinę Scott (WTA 439). Lauren Davis (WTA 97) prowadziła 6:1, 5:2, aby ostatecznie pokonać 6:1, 7:5 Nurię Parrizas-Diaz (WTA 70). Alison Riske (WTA 51) wykorzystała siedem z 13 break pointów i wygrała 6:2, 6:2 z En Shuo Liang (WTA 224).

BNP Paribas Open, Indian Wells (USA) WTA 1000, kort twardy, pula nagród 8,761 mln dolarów czwartek, 7 października

I runda gry pojedynczej kobiet:

Lauren Davis (USA) - Nuria Parrizas-Diaz (Hiszpania) 6:2, 7:5 Amanda Anisimova (USA) - Katrina Scott (USA, WC) 6:1, 6:1 Mayar Sherif (Egipt) - Danka Kovinić (Czarnogóra) 6:1, 6:3 Ajla Tomljanović (Australia) - Usue Maitane Arconada (USA, Q) 6:0, 6:2 Alison Riske (USA) - En-Shuo Liang (Tajwan, Q) 6:2, 6:2 Anna Kalinska (Rosja, Q) - Claire Liu (USA, WC) 6:3, 2:6, 6:1 Zarina Dijas (Kazachstan, Q) - Nao Hibino (Japonia) 6:3, 6:3 Astra Sharma (Australia, Q) - Donna Vekić (Chorwacja) 6:4, 2:6, 6:3

Program i wyniki turnieju kobiet

Czytaj także: Magdalena Fręch kontynuuje wymarzony debiut. Rywalka nie miała szans Iga Świątek i Bethanie Mattek-Sands ruszyły na podbój Kalifornii. Pierwszy mecz za nimi

Czy Ajla Tomljanović pokona Garbine Muguruzę?