Anett Kontaveit coraz bliżej celu. Simona Halep z kontuzją, ale zwycięska

Simona Halep doznała kontuzji, ale awansowała do kolejnej rundy turnieju WTA 250 w Kluż-Napoce. Walcząca o kwalifikację do WTA Finals Anett Kontaveit odprawiła drugą rywalkę.

Anett Kontaveit Getty Images / Pavel Pavlov/Anadolu Agency / Na zdjęciu: Anett Kontaveit
Simona Halep (WTA 18) jest największą nadzieją gospodarzy na sukces w Kluż-Napoce. Czwartek nie był łatwym dniem dla byłej liderki rankingu. Rumunka pokonała 6:4, 6:2 Warwarę Graczewą (WTA 81), ale doznała kontuzji pleców. W ciągu 74 minut zdobywczyni dwóch wielkoszlemowych tytułów zgarnęła 26 z 32 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała cztery z 12 break pointów. W ćwierćfinale Halep zmierzy się ze swoją rodaczką Jaqueline Cristian.

Anett Kontaveit (WTA 14) wygrała 6:3, 6:4 z Alison van Uytvanck (WTA 61). W trwającym 70 minut meczu Estonka dwa razy oddała podanie, a sama zamieniła na przełamanie cztery z ośmiu szans. Od końca sierpnia ma bilans meczów 23-2. W tym czasie wywalczyła trzy tytuły (Cleveland, Ostrawa, Moskwa). Jeśli Kontaveit zostanie mistrzynią turnieju w Kluż-Napoce zakwalifikuje się do WTA Finals w Guadalajarze (10-17 listopada). Kolejną jej rywalką będzie Ukrainka Anhelina Kalinina.

Emma Raducanu (WTA 23) zwyciężyła 6:3, 6:4 Anę Bogdan (WTA 106) w 90 minut. Brytyjka zdobyła 35 z 40 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Odparła trzy z czterech break pointów i zaliczyła trzy przełamania. W ćwierćfinale mistrzynię US Open czeka starcie z Martą Kostiuk (WTA 55), która pokonała 6:4, 6:4 Monę Barthel (WTA 202). W ciągu 71 minut Ukrainka zaserwowała pięć asów. Spożytkowała cztery z pięciu okazji na przełamanie.

Rebecca Peterson (WTA 99) rozbiła 6:0, 6:3 Irinę Barę (WTA 138). Szwedka zdobyła pierwszych dziewięć gemów. Później Rumunka nie oddała już podanie, ale też nie odrobiła straty przełamania w drugim secie. W ciągu 73 minut Peterson wywalczyła 27 z 33 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Kolejną jej rywalką będzie Ukrainka Łesia Curenko.

Transylvania Open, Kluż-Napoka (Rumunia)