Starcie Rumunek bez niespodzianki. Tunezyjka broni honoru rozstawionych

Kwalifikantka Elena-Gabriela Ruse nie sprawiła kolejnej niespodzianki i uległa swojej rodaczce Simonie Halep. Tunezyjka Ons Jabeur jest jedyną rozstawioną tenisistką, która pozostaje w grze o tytuł w Dubaju (WTA 500).

Simona Halep PAP/EPA / ALI HAIDER / Na zdjęciu: Simona Halep
Turniej w Dubaju jest pełen zaskoczeń. W środę nastąpił wysyp sensacji. Ons Jabeur (WTA 10) jest jedyną rozstawioną tenisistką, która awansowała do ćwierćfinału. W II rundzie pokonała 6:3, 6:1 Jessicę Pegulę (WTA 14).

W trwającym 67 minut meczu Pegula popełniła sześć podwójnych błędów i zdobyła tylko siedem z 23 punktów przy swoim drugim podaniu. Jabeur obroniła pięć z sześciu break pointów i spożytkowała pięć z dziewięciu szans na przełamanie. Tunezyjka wyrównała na 2-2 bilans meczów z Amerykanką.

Pegula w ubiegłym roku doszła w Dubaju do ćwierćfinału. Po drodze odprawiła Karolinę Pliskovą. Jabeur notuje pierwszy występ od styczniowego turnieju w Sydney. W Australian Open zabrakło jej z powodu kontuzji pleców.

W ćwierćfinale Jabeur zmierzy się z Simoną Halep (WTA 23), która pokonała 6:3, 6:2 swoją rodaczkę Elenę-Gabrielę Ruse (WTA 59). Była liderka rankingu posłała sześć asów i wykorzystała pięć z siedmiu break pointów. Te rumuńskie tenisistki ostatnią trafiają na siebie często. Halep była górą w Kluż-Napoce pod koniec października i w Melbourne Summer Set 1 na początku stycznia.

Ruse w poprzedniej rundzie wyeliminowała Paulę Badosę. Rumunka odniosła pierwsze zwycięstwo nad tenisistką z Top 10 rankingu. Halep w Dubaju triumfowała w 2015 i 2020 roku.

Jabeur i Halep po raz drugi zmierzą się w Dubaju. W 2020 roku zwyciężyła Rumunka 1:6, 6:2, 7:6(7) po obronie piłki meczowej. Ich pierwsze spotkanie miało miejsce w 2018 w Pekinie. Halep przegrała pierwszą partię 1:6 i skreczowała z powodu kontuzji pleców.

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)