Słodko-gorzki dzień Białorusinek. Łotyszka wciąż na zwycięskim szlaku

Aryna Sabalenka łatwo poradziła sobie z Francuzką Alize Cornet w turnieju WTA 1000 w Dosze. Druga Białorusinka Wiktoria Azarenka oddała walkowerem mecz z Amerykanką Madison Brengle. Trwa zwycięska seria Łotyszki Jeleny Ostapenko.

Aryna Sabalenka PAP/EPA / Francisco Guasco / Na zdjęciu: Aryna Sabalenka
Aryna Sabalenka (WTA 2) w tym sezonie w kolejnych turniejach męczyła się ze swoim serwisem. W Dosze Białorusinka może być zadowolona ze swojego pierwszego meczu. Pokonała 6:2, 6:2 Alize Cornet (WTA 37). W ciągu 74 minut tenisistka z Mińska zdobyła 24 z 29 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Nie musiała bronić żadnych break pointów, a sama wykorzystała cztery z ośmiu szans na przełamanie.

Kolejną rywalką Sabalenki będzie Jil Teichmann (WTA 41), która wygrała 7:6(9), 7:5 z Alison van Uytvanck (WTA 53). W pierwszym secie było mnóstwo zwrotów akcji. Belgijka podniosła się ze stanu 3:5, obroniła dwie piłki setowe w 12. gemie i doprowadziła do tie breaka. W nim przegrywała 1-5, by znów ruszyć w pościg. Van Uytvanck miała dwa setbole (przy 6-5 i 9-8), ale ostatecznie set padł łupem Teichmann.

W drugiej partii Belgijka pokusiła się o kolejny zryw. Z 2:4 wyszła na 5:4. Końcówka należała do Teichmann, która zdobyła trzy ostatnie gemy. W trwającym dwie godziny i 21 minut meczu miało miejsce dziewięć przełamań, z czego pięć dla Szwajcarki.

W I rundzie Wiktoria Azarenka (WTA 16) wyeliminowała Julię Putincewą po dreszczowcu. W trzecim secie Białorusinka odrodziła się ze stanu 0:4 i obroniła piłkę meczową w 10. gemie. we wtorek mistrzyni imprezy w Dosze miała zmierzyć się z Madison Brengle (WTA 60). Do tego meczu nie doszło, bo Azarenka wycofała się z powodu kontuzji lewego biodra. Amerykanka w 1/8 finału spotka się z Hiszpanką Garbine Muguruzą.

Jelena Ostapenko (WTA 13) zwyciężyła 6:3, 4:6, 6:4 Amandę Anisimovą (WTA 40). W trzecim secie Łotyszka odskoczyła na 4:0, by zmarnować dwa break pointy na 5:0 i stracić trzy gemy z rzędu. Utrzymała jednak do końca przewagę jednego przełamania. Tenisistka z Rygi wygrała siódmy mecz z rzędu. W ubiegłym tygodniu zdobyła tytuł w Dubaju. Następną przeciwniczką Ostapenko będą Barbora Krejcikova, pogromczyni Magdy Linette.

Maria Sakkari (WTA 6) w 76 minut pokonała 6:3, 6:3 Ann Li (WTA 58). Greczynka obroniła pięć z siedmiu break pointów i zaliczyła pięć przełamań. W 1/8 finału czeka ją konfrontacja z inną Amerykanką Jessicą Pegulą.