Dreszczowiec trzykrotnej mistrzyni w Miami. Trudne otwarcie Petry Kvitovej

Tie break trzeciego seta potrzebny był do rozstrzygnięcia meczu Wiktorii Azarenki z Jekateriną Aleksandrową w turnieju WTA 1000 w Miami. Trudne otwarcie ma za sobą czeska tenisistka Petra Kvitova.

Petra Kvitova Getty Images / Mark Brown / Na zdjęciu: Petra Kvitova
Wiktoria Azarenka (WTA 16) w Miami triumfowała trzy razy (2009, 2011, 2016). W tym roku notuje 13. występ w imprezie. W II rundzie odpadła tylko raz (2019). Groziło jej to po raz drugi, ale wybrnęła z opresji. Była liderka rankingu zwyciężyła 6:4, 2:6, 7:6(5) Jekaterinę Aleksandrową (WTA 54) po dwóch godzinach i 45 minutach walki.

W pierwszym secie Azarenka wróciła ze stanu 1:3. W drugim została przełamana dwa razy. W zaciętej trzeciej partii była liderka rankingu serwowała przy stanie 6:5. Aleksandrowa w 12. gemie wykorzystała siódmego break pointa i doprowadziła do tie breaka. W nim górą była Azarenka, która awans zapewniła sobie za trzecią piłką meczową. W całym spotkaniu trzykrotna mistrzyni turnieju w Miami zdobyła o jeden punkt mniej (124-125). Kolejną jej rywalką będzie Czeszka Linda Fruhvirtova.

Petra Kvitova (WTA 32) poradziła sobie z pogromczynią Magdaleny Fręch, ale nie miała łatwej przeprawy. Czeszka wygrała 6:1, 3:6, 6:3 z Clarą Burel (WTA 82). W trwającym godzinę i 45 minut meczu dwukrotna triumfatorka Wimbledonu trzy razy oddała podanie, a sama wykorzystała pięć z ośmiu break pointów. W III rundzie czeka ją starcie z Amerykanką Lauren Davis.

Madison Keys (WTA 26) przegrała 6:3, 3:6, 4:6 z Anheliną Kalininą (WTA 51). Amerykanka prowadziła 6:3, 1:0 i 40-0, ale oddała podanie. Później Ukrainka jeszcze dwa razy odebrała rywalce serwis. Dokonała tego na 5:3 w drugim secie i na 3:2 w trzeciej partii. W ciągu godziny i 56 minut Kalinina obroniła siedem z dziewięciu break pointów i wykorzystała trzy z czterech szans na przełamanie.

Keys w tym roku zdobyła tytuł w Adelajdzie oraz zaliczyła półfinał Australian Open i ćwierćfinał w Indian Wells. W połowie stycznia była klasyfikowana na 87. miejscu, ale wróciła do Top 30. Amerykanka zanotowała 11. występ w Miami. Jej najlepszym wynikiem jest ćwierćfinał z 2016 roku. Jest ona finalistką US Open 2017 i byłą siódmą rakietą globu. Kalinina po raz pierwszy rywalizuje w Miami. W III rundzie Ukrainka zagra z Brazylijką Beatriz Haddad Maią.

Julia Putincewa (WTA 47) zwyciężyła 6:3, 4:6, 7:5 Łesię Curenko (WTA 135) po dwóch godzinach i 55 minutach. W spotkaniu miało miejsce 15 przełamań, z czego osiem dla Kazaszki. Jej rywalką miała być Marketa Vondrousova. Czeszka wycofała się i do drabinki weszła Ukrainka jako "szczęśliwa przegrana" z kwalifikacji. Następną przeciwniczką Putincewej będzie Hiszpanka Paula Badosa.