Pewny awans Hiszpanki. Historyczny wynik 16-letniej Czeszki

Hiszpańska tenisistka Paula Badosa bez problemów rozprawiła się z Kazaszką Julią Putincewą w turnieju WTA 1000 w Miami. Wielki sukces osiągnęła 16-letnia Czeszka Linda Fruhvirtova.

Paula Badosa PAP/EPA / ERIK S. LESSER / Na zdjęciu: Paula Badosa
Paula Badosa (WTA 6) notuje piąty występ w turnieju WTA 1000 w Miami. Po zwycięstwie 6:3, 6:2 nad Julią Putincewą (WTA 47) po raz pierwszy awansowała do 1/8 finału. W ciągu 81 minut Hiszpanka zdobyła 26 z 33 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła cztery z pięciu break pointów i wykorzystała pięć z 10 szans na przełamanie.

Wiktoria Azarenka (WTA 16) po raz 13. pojawiła się na starcie w Miami. Jest trzykrotną mistrzynią tego turnieju (2009, 2011, 2016). Tym razem nie dokończyła meczu III rundy z 16-letnią Lindą Fruhvirtovą (WTA 279). Białorusinka przegrywała 2:6, 0:3 i skreczowała. Czeszka do 1/8 finału na Florydzie awansowała jako pierwsza tenisistka mająca mniej niż 17 lat od czasu Marii Szarapowej i Tatiany Golovin (obie w 2004).

Azarenka jest dwukrotną mistrzynią Australian Open i byłą liderką rankingu. Fruhvirtova po raz pierwszy w karierze zmierzyła się z tenisistką z Top 20 rankingu. W poprzedniej rundzie wyeliminowała rozstawioną z numerem 24. Belgijkę Elise Mertens. O ćwierćfinał Czeszka zagra z Badosą.

Anhelina Kalinina (WTA 51) odrodziła się ze stanu 2:6, 0:2 i zwyciężyła 2:6, 6:4, 6:2 Beatriz Haddad Maię (WTA 62). W trwającym dwie godziny i 29 minut meczu Ukrainka odparła siedem z 11 break pointów i wykorzystała pięć z 15 szans na przełamanie. W Miami gra po raz pierwszy. Jest to jej drugi występ w imprezie rangi WTA 1000. W ubiegłym sezonie w Indian Wells odpadła w I rundzie. Haddad Maia dwa dni temu wyeliminowała rozstawioną z numerem czwartym Marię Sakkari.

Kolejną rywalką Kalininy będzie Jessica Pegula (WTA 21), która wygrała 6:3, 6:4 z Jeleną Rybakiną (WTA 18). W ciągu 81 minut Amerykanka zniwelowała trzy z czterech break pointów i uzyskała trzy przełamania. Po raz drugi awansowała w Miami do IV rundy (2021). Z Kalininą zmierzy się po raz drugi w tym roku. W Australian Open Pegula pokonała Ukrainkę po trzysetowej batalii.