Japonka groźna w Miami. Dreszczowiec Australijki

Japońska tenisistka Naomi Osaka odprawiła Amerykankę Alison Riske i zameldowała się w kolejnej rundzie turnieju WTA 1000 w Miami. Australijka Daria Saville wywalczyła awans po dreszczowcu.

Naomi Osaka PAP/EPA / ERIK S. LESSER / Na zdjęciu: Naomi Osaka
Naomi Osaka (WTA 77) dobrze sobie radzi w Miami. Wygrała trzy mecze bez straty seta. Rozpoczęła od wyeliminowania Australijki Astry Sharmy, a następnie rozprawiła się z Niemką Andżeliką Kerber. W III rundzie Japonka nie musiała wychodzić na kort, bo wycofała się Czeszka Karolina Muchova. W 1/8 finału była liderka rankingu wróciła z 0:2 w drugim secie i pokonała 6:3, 6:4 Alison Riske (WTA 50).

W trwającym 92 minuty meczu Osaka zaserwowała siedem asów, a Riske miała ich osiem. Japonka zgarnęła 31 z 44 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła siedem z ośmiu break pointów i spożytkowała trzy z 12 szans na przełamanie. Zdobywczyni czterech wielkoszlemowych tytułów po raz drugi awansowała do ćwierćfinału w Miami. Wyrównała swój wynik z ubiegłego roku.

Danielle Collins (WTA 11) pokonała 6:2, 6:4 Ons Jabeur (WTA 10). W ciągu 66 minut Amerykanka zdobyła 35 z 48 punktów przy swoim podaniu. Raz została przełamana, a sama wykorzystała cztery z siedmiu break pointów. Wyszła na prowadzenie 2-1 w bilansie meczów z Tunezyjką. Collins jest finalistką tegorocznego Australian Open. Do ćwierćfinału w Miami awansowała po raz drugi (półfinał w 2018). Kolejną rywalką Amerykanki będzie Osaka.

Daria Saville (WTA 249) zwyciężyła 5:7, 6:4, 7:5 Lucię Bronzetti (WTA 102). W pierwszym secie Australijka roztrwoniła prowadzenie 3:0 i 5:3. W 10. gemie zmarnowała dwie piłki setowe. W trzeciej partii dla odmiany wróciła z 3:5 i obroniła piłkę meczową przy 4:5. W trwającym dwie godziny i 59 minut meczu Saville wykorzystała sześć z 11 break pointów i zdobyła o cztery punkty więcej od Włoszki (111-107).

Australijka, była 20. rakieta globu, odradza się po zdrowotnych problemach. W ostatnich tygodniach osiągnęła ćwierćfinał w Guadalajarze i IV rundę w Indian Wells. W Kalifornii wygrała pięć meczów, z czego dwa w kwalifikacjach. W Miami występuje dzięki dzikiej karcie. Saville po raz szósty rywalizuje na Florydzie. Wcześniej jej najlepszym wynikiem była 1/8 finału z 2015 roku.

Belinda Bencić (WTA 28) wygrała 6:2, 6:3 z Alaksandrą Sasnowicz (WTA 60). W ciągu 78 minut Szwajcarka posłała cztery asy i wykorzystała pięć z ośmiu break pointów. Mistrzyni olimpijska po raz pierwszy doszła do ćwierćfinału w Miami. O półfinał zmierzy się z Saville.