Felix Auger-Aliassime powtórzył scenariusz z Barcelony. Duże zwycięstwo młodego Argentyńczyka

Podobnie jak w Barcelonie, tak i w czwartkowym meczu II rundy turnieju ATP 250 w Estoril Felix Auger-Aliassime potrzebował trzech setów, by pokonać Carlosa Tabernera. W innym ciekawym pojedynku młody Sebastian Baez wygrał z Marinem Ciliciem.

Marcin Motyka
Felix Auger-Aliassime PAP/EPA / JOHN G. MABANGLO / Na zdjęciu: Felix Auger-Aliassime
Podobnie jak podczas imprezy w Barcelonie, Felix Auger-Aliassime zmierzył się z Carlosem Tabernerem. Ich czwartkowe spotkanie w II rundzie turnieju ATP w Estoril miało podobny przebieg jak to z zeszłego tygodnia z Katalonii. Faworyzowany Kanadyjczyk znów miał kłopoty i stracił seta, ale przechylił szalę na swoją korzyść i ostatecznie zwyciężył 1:6, 6:2, 6:2.

- W pierwszym secie nie byłem cierpliwy i za dużo chciałem. Potem zmieniłem nastawienie i wraz trwaniem meczu stałem się bardziej pewny siebie. Byłem gotów zostawić na korcie całe swoje ciało i walczyć punkt po punkcie - powiedział 21-latek z Montrealu, cytowany przez atptour.com.

Najwyżej rozstawiony Auger-Aliassime, który w czwartek zaserwował cztery asy i wykorzystał pięć z 11 piłek na przełamanie, w 1/4 finału zagra z Sebastianem Kordą. Amerykanin, turniejowa "ósemka", w dwóch partiach wyeliminował Benjamina Bonziego.

Sebastian Baez cieszył się w czwartek z prestiżowego zwycięstwa. 21-letni Argentyńczyk po prawie dwugodzinnej rywalizacji wygrał 1:6, 6:1, 6:4 z oznaczonym numerem trzecim Marinem Ciliciem, mistrzem US Open 2014, zapisując na swoim koncie trzy asy i trzy breaki.

Ćwierćfinałowym przeciwnikiem Baeza będzie inny weteran rozgrywek, Richard Gasquet. 35-letni Francuz wykorzystał pięć z dziewięciu szans na breaka i pokonał 7:6(5), 6:2 kwalifikanta Hugo Delliena.

Millennium Estoril Open, Estoril (Portugalia)
ATP 250, kort ziemny, pula nagród 534,5 tys. euro
czwartek, 28 kwietnia

II runda gry pojedynczej:

Felix Auger-Aliassime (Kanada, 1) - Carlos Taberner (Hiszpania, LL) 1:6, 6:2, 6:2
Sebastian Korda (USA, 8) - Benjamin Bonzi (Francja) 6:3, 6:3
Sebastian Baez (Argentyna) - Marin Cilić (Chorwacja, 3) 1:6, 6:1, 6:4
Richard Gasquet (Francja) - Hugo Dellien (Boliwia, Q) 7:6(5), 6:2

Ukrainiec stanął na drodze Michalskiego. Polscy debliści z awansem do ćwierćfinału